אבו מאזן: מי שיסכים למדינה פלסטינית ללא ירושלים כבירתה – בוגד

יו"ר הרשות הפלסטינית אמר אמש [שבת], כי התיאום הבטחוני עם ישראל נמשך בשלב זה.

אבו מאזן אמר את הדברים במפגש ברמאללה עם נציגים של התקשורת הפלסטינית והערבית.

סוכנות הידיעות הטורקית "אנאדולו" מצטטת את הראיס הפלסטיני כמי שאמר כי "התיאום הבטחוני קיים ברגע זה, אך אני לא יודע מה יהיה אחר כך. אנחנו עושים את חובתנו במלואה, ולא אאפשר לגרור אותי למערכה שאיני רוצה בה. אני לא רוצה מערכה צבאית שאיני יכול [לעשותה], אני לא רוצה שעמי יחיה בגורל שחור".

אבו מאזן הדגיש, כי "ההתעוררות העממית בדרכי שלום" [במקור: הבה שעביה סלמיה], כהגדרתו – הנתמכת לטענתו על ידי כל הכוחות והפלגים הפלסטיניים – צריכה להישאר כך, וזאת כדי "להגן על עמנו הפלסטיני מפני האלימות של הכיבוש ולמנוע את הריגתם של ילדינו בדם קר". הוא הבהיר, כי נתן הוראה אישית למנגנוני הביטחון הפלסטיניים למנוע מילדים ללכת ולזרוק אבנים על הצבא הישראלי, וזאת כדי להגן עליהם ולמנוע את הריגתם.

על פי סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית ופ"א, אבו מאזן טען בדבריו כי מדינה פלסטינית עצמאית בגבולות 1967 שבירתה ירושלים המזרחית היא בלתי נמנעת, וכי מי שיסכים להקמת מדינה זו ללא ירושלים כבירתה הינו בוגד. הוא הדגיש, כי הפלסטינים לא יסכימו לפתרונות זמניים שלא יעניקו להם את זכויותיהם הלגיטימיות, והוסיף כי "השלב הבא ידרוש סבלנות, עמידה איתנה, תקווה ודבקות בזכותנו".

אבו מאזן ציין, כי הפלסטינים ממשיכים במאמצים הדיפלומטיים והפוליטיים להביא לכינוסה של ועידה בינלאומית לשלום, בתמיכתן של מדינות ערב ובתיאום עם צרפת, שתפעל לפתרון הסכסוך הפלסטיני-ישראל וליישום יוזמת השלום הערבית. הוא הביע את נכונותו לשוב למו"מ עם ישראל, ובתנאי שתיפסק ההתנחלות ותבוצע הפעימה הרביעית של שחרור האסירים [שבוטלה על ידי ישראל באפריל 2014]: "למרות כל מה שעושה הצד הישראלי, אנו עדיין מושיטים ידינו לשלום".

(סוכנות הידיעות הפלסטינית ופ"א; "אנאדולו")