איימן א-זוואהירי נגד דאע"ש ואל-בגדאדי: שקרניםזרוע התקשורת של ארגון "אל-קאעדה", "א-סחאב", פרסמה אתמול הקלטת אודיו חדשה, ובה תוקף מנהיג הארגון איימן א-זוואהירי את ארגון דאע"ש. א-זוואהירי יוצא נגד מערכת התעמולה הכוזבת, כהגדרתו, המנוהלת נגד ארגונו במטרה להכתים את תדמיתו – מערכה בה, לדבריו, נוטלים חלק ארגון דאע"ש ומנהיגו אבו בכר אל-בגדאדי.

בקלטת – שאורכה 14 דקות וכותרתה "המסר שלנו לאומתנו: למבלעדי אללה לא נכרע" – א-זוואהירי יוצא באופן אישי נגד אל-בגדאדי, שלדבריו טען כי ארגון "אל-קאעדה" מתנגד להתקפות על שיעים ומוכן לעבוד יחד עם מנהיגים נוצריים.

א-זווהאירי קורא לאנשי דאע"ש והעומד בראשם "… שקרנים [ה]מתעקשים על השקר שלהם". הוא מכחיש שאמר כי נוצרים יוכלו להיות שותפים בממשל עתידי של ח'ליפות אסלאמית, ומבהיר כי התכוון שהם יוכלו אך ורק לנהל את ענייניהם במסגרת ממשל זה: "מה שאמרתי הוא שהם [הנוצרים] שותפים בקרקע, כמו חקלאות, מסחר וכסף, ונשמור על פרטיותם בכך, בהתאם לחוקי השריעה שלנו". לדברי א-זוואהירי, ארגונו קורא להתנגד לכל "הסכם או החלטה בינלאומית שיעניקו לכופרים את הזכות להשתלט על אדמת המוסלמים – כמו ההשתלטות של ישראל על פלסטין והשתלטותה של רוסיה על מרכז אסיה והקווקז…".

"לא נכרע": א-זוואהירי (צילום מסך, פרסום "אל-קאעדה" ביוטיוב)
"לא נכרע": א-זוואהירי (צילום מסך, פרסום "אל-קאעדה" ביוטיוב)

המנהיג הג'יהאדיסטי-סוני חוזר ומבהיר דברים שפורסמו בשמו בעבר בנוגע ליחס שיש לנקוט כלפי השיעים. לדבריו, אין להפסיק את המתקפות נגד השיעים, אם כי יש להימנע מפגיעה מכוונת באזרחים: במקום לבצע פיגועים בשווקים, במסגדים ובמקומות הפולחן השיעיים, יש לכוון את האש נגד המיליציות השיעיות הפועלות בעיראק ונגד כוחות הצבא והביטחון העיראקיים, "שרובם שיעים", הנתמכים על ידי מיליציות אלו.

א-זווהאירי קורא ל"מוג'אהדון של האומה שלנו" לתת את העדיפות הראשונה בג'יהאד למאבק בארה"ב ובבעלות בריתה, "תוך שימת לב לנסיבות של כל זירה ג'יהאדית, באופן שיגשים את האינטרסים של הג'יהאד".

דבריו של א-זוואהירי הנם בבחינת מערכה מילולית נוספת במסגרת היריבות בין שני ארגוני הג'יהאד. דאע"ש תקף בעבר את ארגון "אל-קאעדה" ומנהיגו, והאשים אותם כי הם סוכנים של ארה"ב.

("אל-ערביה"; "אל-קודס אל-ערבי"; "סקיי ניוז" בערבית)