ארדואן: נתניהו ראש ממשלת אפרטהייד, החמאס אינו ארגון טרור

היחסים בין טורקיה וישראל מגיעים ביממה האחרונה לשפל חדש, בעקבות האירועים אתמול בגבול עזה-ישראל והעברתה של שגרירות ארה"ב לירושלים.

טורקיה מיהרה אתמול להגיב על העימותים בין מפגינים פלסטיניים וכוחות צה"ל, שהסתיימו במותם של כ-60 איש, והודיעה כי היא מחזירה את שגרירה בישראל להתייעצויות. גם השגריר בוושינגטון הוחזר לאנקרה – תגובה על פתיחת השגרירות האמריקנית בירושלים. ארדואן, הנמצא בביקור רשמי בבריטניה, תקף את ישראל ואמר כי היא מדינת טרור שעושה רצח עם (ג'נוסייד) לפלסטינים. והיום – משרד החוץ הטורקי הודיע לשגריר ישראל באנקרה, איתן נאה, כי עליו לעזוב את המדינה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב היום בטוויטר על דבריו החריפים של ארדואן:

ובציוץ נוסף:

ארדואן לא נותר חייב, ושיגר ציוץ טוויטר משלו לעבר נתניהו. הוא כינה אותו "ראש ממשלה של מדינת אפרטהייד שכבשה את אדמותיו של עם חסר ישע במשך למעלה מ- 60 שנה תוך הפרה של החלטות או"ם. על ידיו יש דם של פלסטינים, והוא אינו יכול לכסות על פשעים באמצעות מתקפה על טורקיה. רוצה שיעור באנושיות? קרא את עשרת הדיברות".

בציוץ נוסף שלח הנשיא הטורקי "תזכורת" לנתניהו: "החמאס אינו ארגון טרור והפלסטינים אינם טרוריסטים. זוהי תנועת התנגדות שמגנה על המולדת הפלסטינית מול כוח כובש".