אתר העיתון "אל-חיאת" נפרץ על ידי תומכי החות'ים

האקרים תומכי המורדים החות'ים פרצו אתמול לאתר העיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון. האתר כעת מושבת.

מושבת. כך נראה כרגע אתר "אל-חיאת"
מושבת. כך נראה כרגע אתר "אל-חיאת"

ההאקרים, המכנים עצמם "צבא הסייבר של תימן", הכניסו לאתר העיתון את תמונתו של מזכ"ל החזבאללה חסן נסראללה המנופף באצבעותיו את אות הניצחון "וי" לצד המילים "הכינו את המקלטים שלכם" – בעברית שגויה ובערבית.

התמונה לקוחה במקורה מקמפיין ברשתות החברתיות שנוהל בחודש ינואר, ויועד כמסר לישראל. זאת לאחר שבקוניטרה חוסלו מהאוויר בכיר במשמרות המהפכה האיראניים ומספר אנשי חזבאללה, ביניהם בנו של קצין המבצעים של חזבאללה עימאד מורנייה (שחוסל בדמשק ב- 2008 בפיצוץ מכוניתו).

עם זאת, ההאקרים הוסיפו ברקע התמונה מסר באנגלית המכוון כלפי הקואליציה בראשות סעודיה, הפועלת בתימן במסגרת מבצע "סופת הנחישות" נגד החות'ים. "אנחנו מחכים לכם, בואו עם כל הנשק הישראלי והאמריקאי שלכם".

שלשום פרצו האקרים סעודים לחשבון הטוויטר הרשמי של ערוץ הטלוויזיה האיראני "אל-עאלם" המשדר בערבית. הפורצים, המכנים עצמם "Cyber Emotion", צירפו את תמונותיהם של מנהיגים סעודים, ובהם המלך סלמאן בן עבד אל-עזיז, ופרסמו ידיעה מפוברקת על מותו של מנהיג החות'ים עבד אל-מלכ אל-חות'י. ההאקרים הסעודים טענו כי זהו צעד ראשון במסגרת מבצע המכונה על ידם "סופת הנחישות האלקטרונית".

(מקורות: "אל-קודס אל-ערבי", "אל-ערבי אל-ג'דיד")