בדרך לא-רקה: הכוחות הכורדיים כבשו את העיירה אל-מנסורה (וידיאו)"שעת האפס" לקראת המערכה המכרעת על העיר א-רקה, בירת דאע"ש בסוריה, מתקרבת והולכת.

כשלושה שבועות וחצי לאחר שהשתלטו על העיר טבקה ועל סכר טבקה, השלימו "הכוחות הסוריים הדמוקרטיים" (SDF) בסוף השבוע את כיבושה של העיירה אל-מנסורה מידיו של ארגון דאע"ש.

אנשי ה- SDF – מיליציה כורדית-ערבית משולבת הנתמכת על ידי ארה"ב, שבמרכזה "כוחות ההגנה העממיים" הכורדיים (ה- YPG) – צרו במשך מספר ימים על אל-מנסורה, העיירה הגדולה ביותר באזור הריף המערבי של א-רקה (כ- 50 אלף תושבים), הנמצאת כ- 20 ק"מ מזרחית לטבקה. בנוסף לכיבושה של אל-מנסורה, השתלטו הכוחות גם על העיירה הנידה וגם על סכר אל-בעת'.

מקורות מקומיים טוענים כי ההישגים האחרונים של ה- SDF בגיזרה באו לאחר נסיגתם של דאע"ש דרומה, לעבר אזור המדבר הסורי (שדאע"ש שולט עדיין על חלקים נרחבים ממנו), וזאת בעקבות הסכם עם ה- SDF. טענה דומה, על הסכמה בין ה- SDF ודאע"ש, הועלתה גם לאחר כיבושה של טבקה בהודעה שיצאה מטעם הקואליציה בראשות ארה"ב. גם הפעם, מיליציית ה- SDF מכחישה את הטענות. מקורות כורדיים טוענים כי במהלך הקרב על אל-מנסורה נהרגו 30 מאנשי דאע"ש, וכי נתפסו כמויות גדולות של כלי נשק ותחמושת – כולל חגורות נפץ – ואף חמישה טנקים.

משרד התקשורת של ה- YPG פרסם תמונות של כלי הנשק שנתפסו באל-מנסורה, וכן סרטון המראה את שמחת השחרור.

כיבושה של אל-מנסורה, הנמצאת על הכביש המוביל לא-רקה מדרום, סולל את הדרך להתחלת לכיבוש א-רקה. על פי דיווח בעיתון הטורקי "דיילי סבאח", המבצע למעשה כבר החל שלשום בלילה. כך עולה מדברים שאמר אמש ראש ממשלת טורקיה בינאלי ילדרים, במהלך סעודת איפטאר לשבירת צום הרמדאן שערך במשרדו עבור נציגי התקשורת. ילדרים טען, כי ארה"ב עדכנה מראש את טורקיה על פתיחת המבצע.