בלגיה: אושרו 12 שנות המאסר שנגזרו על מנהיג "שריעה לבלגיה"

בית משפט לערעורים בעיר אנטוורפן שבצפון בלגיה אישר אתמול (רביעי) את גזר הדין שהוטל על פואד בלקאסם, ראש ארגון "שריעה לבלגיה".

בלקאסם, בן 33 ממוצא מרוקני, הורשע בפברואר 2015 בחברות בארגון טרור ובגיוס צעירים להצטרף למלחמה בסוריה בשורות ארגוני ג'יהאד הפועלים בה, ובהם דאע"ש. הוא נידון על כך ל- 12 שנות מאסר ולקנס של 30 אלף יורו, ומרצה כבר את עונשו.

בית המשפט לערעורים אישר גם גזר דין זהה על בכירים נוספים בארגון – סעיד מנארי וחוסיין אל-וסאכי. מוחמד אל-יוספי, חבר בארגון, נידון לארבע שנות מאסר ולקנס של 15 אלף יורו.

הארגון הסלפי "שריעה לבלגיה" עלה לכותרות ב- 2010, בעקבות מחאה שפרצה כנגד ההודעה על הכוונה לאסור לבישת בורקה – לבוש מוסלמי מסורתי המכסה את הגוף, כולל הראש. אנטוורפן, שבה מתגוררת אוכלוסיה מוסלמית גדולה, שימשה כר פורה לגיוס חברים לתנועה. בלקאסם היה הרוח החיה בשכנועם של צעירים להתגייס לג'יהאד בסוריה באמצעות דרשות הרחוב שנשא ודרשות שהופצו ברשת. ב- 2012 הוא הורשע גם בהסתה לשנאה כנגד לא-מוסלמים, ותואר כמנהיגו של הארגון. החברים המרכזיים ב"שריעה לבלגיה" נעצרו באפריל 2013 בפשיטה משטרתית.

מתוך 46 חברי הארגון שהואשמו בהשתייכות לארגון טרור, רק שמונה נכחו במשפט, שהסתיים בפברואר 2015. השאר נמצאים ככל הנראה בסוריה, או שכבר מתו. הם נשפטו בהיעדרם לתקופות מאסר שבין 15-5 שנים.

("אל-קודס אל-ערבי", המצטט את AFP)

[תמונת הנושא: אילוסטרציה, נחלת הכלל]