דיווח: הרשויות בטורקיה מונעות טיפול רפואי מאחיו של פתהוללה גולן הנמצא בכלא

המשטר הטורקי אינו סולח לפתהוללה גולן ואינו שוכח, ורודף לא רק אותו ואת תומכיו אלא גם את בני משפחתו.

שלטונות טורקיה מאשימים את גולן ותנועתו באחריות לנסיון ההפיכה שהתרחש במדינה ביולי 2016 (גולן מכחיש), ודורשים מארה"ב את הסגרתו. מאז כשלון ההפיכה, פתח המשטר במסע נרחב של מעצרים וטיהורים: יותר מ- 50 אלף בני אדם נאסרו, ולמעלה מ- 150 אלף פוטרו או הושעו מעבודתם. בין העצורים הרבים גם קוטבטין גולן, אחיו בן ה- 70 של איש הדת הטורקי העובד בבית דפוס בעיר איזמיר: הוא נעצר באוקטובר 2016 באשמת "חברות בארגון טרור מזוין", ומאז הוא מוחזק בבידוד. שני אחייניו של גולן נעצרו עוד קודם לכן, בחודשים יולי ואוגוסט.

על פי דיווח שהופיע אתמול באתר tr724 (שבשלב זה לא ניתן לוודא את אמינותו), הרשויות הטורקיות מונעות מקוטבטין גולן את התרופות להן הוא זקוק, זאת למרות שהוא סובל ממחלת לב ומלחץ דם גבוה. הוא סובל גם מפריצת דיסק.

קוטבטין גולן (צילום מסך, טוויטר)
קוטבטין גולן (צילום מסך, טוויטר)

לאחרונה, לאחר חודשים בהם נמנעה מבני משפחתו האפשרות להיפגש עמו, הורשתה בתו של גולן לבקר את אביה. על פי הדיווח, הבת לא הצליחה לזהותו; הוא איבד משקל רב ויכל ללכת רק באמצעות תמיכה משני צדדיו.

עורך דינו של גולן מאשים, כי במקום לתת למרשו את התרופות להן הוא נזקק, ייתכן והוא מקבל תרופות הרגעה חזקות שמטרתן להחיש את קיצו. בני משפחתו של גולן חוששים שאם תנאי מעצרו יימשכו כפי שהם – הוא עלול למות בתוך מספר שבועות.

("אל-ערבי אל-ג'דיד"; turkishminute; "אל-ג'זירה")