דיווח: זוהו האחראים להפלת מטוס הנוסעים הרוסי בסיני

האתר הרוסי "פראבדה" מדווח היום על התקדמות ניכרת בחקירת הפיגוע מסוף אוקטובר 2015, שכוון נגד מטוס נוסעים רוסי.

המטוס מסוג A321 של חברת התעופה הרוסית מטרוג'ט המריא משרם א-שייח' בדרכו לסנט פטרסבורג, והתרסק מעל שמי חצי האי. 224 נוסעים ואנשי צוות נהרגו. "ולאית סיני" – שלוחת דאע"ש בחצי האי המצרי – טענה כי היא העומדת מאחורי התרסקות המטוס. כשבועיים וחצי לאחר מכן, אישרה רוסיה באופן רשמי כי אכן מדובר בפיגוע טרור (מצרים לא פרסמה עד עתה את תוצאותיה הסופיות של חקירת ההתרסקות).

על פי הדיווח ב"פראבדה", שירותי המודיעין של רוסיה, בשיתוף פעולה מצרי, הצליחו לזהות חלק מהטרוריסטים שהיו מעורבים באופן ישיר בפיגוע. השירותים המיוחדים של רוסיה מחפשים כעת אחרי שישה אנשים, ביניהם מי ששתל את הפצצה במטוס: מדובר באדם שהתקבל לעבודה בשדה התעופה בשרם א-שייח' זמן קצר לפני הפיגוע, והועסק בהטענת מזוודותיהם של הנוסעים על המטוסים. לאחר הפיגוע, הוא נעלם; על פי הכתבה, שירותי הביון הרוסיים גילו כי הוא נמצא בטורקיה.

דוברו של נשיא רוסיה דמיטרי פסקוב סירב להגיב לידיעה. הוא אמר לכתבים כי אין לו מה למסור בנושא ברגע זה, ויעץ להם להפנות את השאלה לשירותי המודיעין.

בתשובה לשאלה לגבי האפשרות לחידוש הטיסות בין רוסיה ומצרים (שהושעו על ידי רוסיה בעקבות הפיגוע), אמר פסקוב כי מלכתחילה נאמר שההשעיה הינה "עד שייווצרו תנאי הביטחון הנחוצים עבור אזרחינו". לדבריו, ישנה התקדמות בפעילות הרוסית-מצרית המשותפת שנועדה להשיג תנאים אלו.

(פראבדה; טאס"ס)