"הג'יהאד האסלאמי": פועלים אך ורק מתוך פלסטין

"הג'יהאד האסלאמי" דוחה (שוב) את טענת ישראל, לפיה הוא האחראי לירי הרקטות שבוצע שלשום (חמישי) לעבר רמת הגולן ואצבע הגליל.

אתמול בבוקר ביצע חיל האוויר הישראלי ירי לעבר רכב שנסע בתוך שטח סוריה. על פי הודעת צה"ל, ברכב נסעו פעילי "הג'יהאד האסלאמי" המהווים חלק מהחוליה ששיגרה – בהכוונה איראנית – את ארבע הרקטות לעבר שטח ישראל. במתקפה נהרגו לפחות ארבעה מחברי החוליה.

בהודעה לתקשורת מסר דאוד שיהאב, איש לשכת התקשורת של "הג'יהאד האסלאמי", כי לארגונו אין כל קשר למכונית שהיוותה יעד להתקפה הישראלית. הוא הוסיף, כי לארגונו אין כל נוכחות צבאית מחוץ לגבולות פלסטין, וכי אנשי הזרוע הצבאית, נשקה ופעולותיה נמצאים אך ורק ב"זירת הג'יהאד וההתנגדות על אדמת פלסטין".

לטענת "הג'יהאד האסלאמי", ישראל מפיצה כזבים בשל "המצוקה הגדולה" בה היא נמצאת הודות ל"עמידתו האיתנה של הלוחם הגיבור מוחמד עלאן".

עלאן, אשר שבת רעב במשך למעלה מחודשיים, והפסיק את שביתתו שלשום לאחר שבג"ץ הורה להשהות את צו המעצר המנהלי נגדו, התראיין ממיטת אשפוזו בבית החולים "ברזילי" באשקלון לבטאון החמאס "א-ריסאלה". בראיון, שפורסם היום, מבהיר עלאן כי באם יחודש צו המעצר המנהלי הוא ישוב לשבות רעב "עד שיושם קץ לטרגדיה זו, לה נתונים אני ואלפי אסירים העצורים מנהלית בבתי הכלא של הכיבוש". עלאן מאיץ בקהילה הבינלאומית והערבית להתערב במהירות כדי להפסיק באופן סופי את מדיניות המעצר המנהלי בה נוקטת ישראל.

(חשבון טוויטר מטעם לשכת התקשורת של "הג'יהאד האסלאמי"; "אנאדולו"; "א-ריסאלה")