החמאס: ליחיא סנוואר אין חשבון טוויטר

לשכת התקשורת של החמאס פרסמה היום הודעה לעיתונות, בה היא מבהירה כי ליחיא סנוואר – מי שנבחר לאחרונה למנהיג החמאס ברצועת עזה – אין חשבון בטוויטר או בכל רשת חברתית אחרת.

החמאס מזהיר שלא לפרסם ידיעות בהסתמך על "חשבונות מפוברקים אלו" הקיימים ברשתות החברתיות בשמו של סנוואר. הוא קורא לאמצעי התקשורת לקבל מידע אמין מהאתר הרשמי של הארגון ומכלי התקשורת המוסמכים שלו.

סנוואר (תמונת חשבון הטוויטר על שמו, צילום מסך)
סנוואר (תמונת חשבון הטוויטר על שמו, צילום מסך)

איש חמאס ברצועת עזה אידהם אבו סלמיה מציין הערב (ב"ציוץ" טוויטר) כי גם חשבונות טוויטר על שמם של בכירי הארגון ח'אלד משעל ואיסמאעיל הניה הם חשבונות מזויפים, המנוהלים על ידי "מנגנוני מודיעין ידועים" במטרה לפגוע "בהתנגדות".

ערוץ "אל-ג'זירה" דיווח שלשום, כי סנוואר – שנולד ב- 1962 במחנה הפליטים ח'אן יונס – מונה למנהיג החמאס ברצועת עזה במקומו של איסמאעיל הניה, וזאת בתהליך בחירות פנימי שהתקיים בארגון בו השתתפו אלפים מחברי הארגון ברצועה. ח'ליל אל-חיה, מבכירי חמאס ברצועה, נבחר לסגנו. לחברים נוספים בהנהגת החמאס ברצועה נבחרו מחמוד א-זהאר, עימאד אל-עלמי, סלאח אל-ברדויל ועטאללה אבו א-סבח. בהמשך צפויות להתקיים בחירות פנימיות להנהגת החמאס בגדה המערבית ובחו"ל, כשלבסוף, באמצע החודש הבא, אמור להיבחר ראש הלשכה המדינית של החמאס; איסמאעיל הניה מסתמן בשלב זה כמועמד המוביל לתפקיד.

בחירתו של סנוואר מהווה ניצחון למחנה הנצי בארגון אותו מובילים גדודי עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של הארגון. סנוואר, ממייסדי הזרוע הצבאית, נידון לארבעה מאסרי עולם על מעורבותו ברצח ארבעה פלסטינים שנחשדו בשיתוף פעולה עם ישראל. הוא ישב בכלא הישראלי במשך 22 שנה (משנת 1989) והיה בין משוחררי עסקת שליט ב- 2011. לאחר שחרורו הפך לאיש החזק ברצועה, ולמתאם בין ההנהגה הפוליטית והזרוע הצבאית של הארגון. בספטמבר 2015 הוא הוכנס בארה"ב ל'רשימה השחורה' של טרוריסטים – יחד עם מקורבו, בכיר הארגון רוחי מושתהא (ששוחרר אף הוא מהכלא בעסקת שליט) ועם מפקד הזרוע הצבאית של החמאס מוחמד דף.

ומה נכתב עד כה בחשבון הטוויטר הנושא את שמו של סנוואר? בינתיים, "ציוץ" אחד בלבד, שלשום: אני לא שואף לתפקיד, אבל אגרום לנתניהו לבכות על תפקידו.