המפקד החדש של צבא איראן: בעוד 25 שנה – ישראל לא תתקיים

מוחמד עבד א-רחים מוסווי, מפקדו החדש של צבא איראן, אמר אתמול כי בעוד 25 שנה ישראל לא תתקיים.

מוסווי, שמונה לתפקידו בתחילת השבוע על ידי מנהיג איראן עלי ח'אמנאי, אמר את הדברים במהלך אירוע תרבותי בעיר קום. הוא התייחס לחטיפתו ורציחתו בתחילת החודש של איש "משמרות המהפכה האיראניים" מוחסן חוג'ג'י על ידי דאע"ש, ואמר כי פעולות של מסירות נפש כדוגמת זו של חוג'גי ימנעו את קיומו של "המשטר הציוני".

חוג'ג'י בן ה- 25 – המוגדר בכלי התקשורת הממסדיים של איראן כ"יועץ צבאי" לחיילי הצבא הסורי – נחטף במהלך התקפה של אנשי דאע"ש ליד הגבול הסורי-עיראקי; לאחר יומיים ערף ארגון הטרור את ראשו. בתקופה הקצרה שחלפה מאז החטיפה והרצח, הפך חוג'ג'י באיראן לסמל של אומץ לב, הקרבה והתנגדות. בכירים פוליטיים, דתיים וצבאיים במדינה גינו בחריפות את רציחתו והבטיחו לנקום בדאע"ש.

מוסווי (Tasnim, CC BY 4.0)
מוסווי (Tasnim, CC BY 4.0)

המפקד החדש של הצבא האיראני הוסיף ותיאר את איראן כסמל של התנגדות נגד ההגמוניה הגלובלית, ואמר כי העולם מבין כעת שאי אפשר להיכנס לעימות צבאי עימה. לדבריו, מדינה שתחליט לפתוח במלחמה נגד איראן צריכה לדעת שאיראן היא זו שתחליט כיצד לסיימה והיא זו שתקבע את תוצאותיה.

התבטאותו של מוסווי בנוגע לישראל אינה יוצאת דופן באיראן. רק לפני מספר חודשים, בסוף השנה שעברה, אמר מנהיגה העליון של הרפובליקה האסלאמית, עלי ח'אמנאי, כי אם המוסלמים והפלסטינים יתאחדו למאבק כולל – בעוד 25 שנה ישראל לא תהיה קיימת. ח'אמנאי אמר את הדברים בפגישה בטהראן עם מזכ"ל "הג'יהאד האסלאמי" רמדאן עבדאללה שלח.