הפלסטינים דורשים שלא לקיים בירושלים את משחק הכדורגל בין ישראל וארגנטינה

יו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית, ג'יבריל רג'וב, קורא לנבחרת הכדורגל של ארגנטינה שלא להשתתף במשחק הידידות עם נבחרת ישראל, האמור להיערך בירושלים ב- 9 ביוני.

קריאתו של רג'וב באה במכתב מחאה רשמי אותו שלח להתאחדות הכדורגל של ארגנטינה. במכתבו רג'וב מגנה את החלטתה של ממשלת ישראל לערוך את המשחק באיצטדיון טדי בירושלים, וטוען כי היא מבצעת "פוליטיזציה של הספורט" תוך "הפרה של הנורמות והערכים המוסריים העולמיים" הנוהגים בספורט. הוא מציין כי משחק הידידות אמור להתקיים באיצטדיון שנבנה על אדמת הכפר מלחה, "אחד מ- 500 הכפרים הפלסטיניים שישראל, הכוח הכובש, הרסה במהלך הנכבה הגדולה אותה גרמה לעמנו בשנת 1948".

לא במלחה: רג'וב (הטלוויזיה הפלסטינית, צילום מסך)
לא במלחה: רג'וב (הטלוויזיה הפלסטינית, צילום מסך)

רג'וב מוסיף, כי על פי תוכנית האירוח של שחקני נבחרת הכדורגל הארגנטינאית בארץ, הם אמורים לבקר בעיר העתיקה בירושלים – "אדמה פלסטינית כבושה בהתאם למשפט הבינלאומי". לדבריו, ממשלת ישראל משתמשת בהתאחדות הכדורגל הישראלית כמכשיר פוליטי, וזאת במטרה להכשיר את "הסיפוח הבלתי חוקי של ירושלים המזרחית הכבושה". הוא מזהיר כי עריכת משחק הידידות בירושלים תפגע ב"מוניטין הספורטיבי והמוסרי" של ארגנטינה, וקבוצת הכדורגל שלה תפסיד אוהדים מכל רחבי העולם.

הבכיר הפלסטיני מביע במכתבו דאגה רבה מהכניעה ל"לחצים הפוליטיים הגדולים שהפעילו הממשלה הישראלית וחבריה, כפי שהתרברבה על כך בפומבי שרת התרבות והספורט הישראלית מירי רגב". הוא דורש לנקוט בצעדים דחופים כדי לשנות את מיקומו של המשחק, ולציית לעיקרון הפרדת הספורט מהפוליטיקה.

מכתבי מחאה דומים נשלחו על ידי רג'וב גם לגופי כדורגל נוספים – ביניהם התאחדות הכדורגל הערבית, פיפ"א ואופ"א – וכן לאישים שונים, ובהם שר התרבות והספורט של ארגנטינה ומזכ"ל הליגה הערבית אחמד אבו אל-ריט.

(סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית ופ"א)