ח'אמנאי: המהפכה נמשכת, העולם בשל היום לקלוט את השיח האסלאמי

המנהיג העליון של איראן, עלי ח'אמנאי, קורא לנצל את הרִיק האידיאולוגי השורר כיום בעולם כדי להפיץ את השיח האסלאמי בקרב האנושות, במיוחד בקרב הדורות הצעירים שבתוכה.

ח'אמנאי אמר את הדברים בפגישה בטהראן עם סטודנטים ללימודי דת. הוא פתח את דבריו בציינו כי "המהפכה נמשכת. להגיד שהמהפכה הסתיימה ואנחנו יכולים לחזור עכשיו לחיים נורמליים – זו בגידה נגד המהפכה. המהפכה לעולם אינה נגמרת". ח'אמנאי הבהיר כי השלב הנדרש כעת – לאחר שהמהפכה האסלאמית ניצחה – הוא להטמיע נורמות מהפכניות בכדי שניתן יהיה ליצור חברה אסלאמית, ולשם כך נדרש מאבק:

"אין לנו חברה אסלאמית. אין לנו אפילו ממשלה אסלאמית. הצלחנו ליצור מהפכה אסלאמית, כלומר תנועה מהפכנית. הצלחנו ליצור מערכת אסלאמית המבוססת על מהפכה זו. השגנו עד כה דברים חשובים, אבל צריך בהמשך לכונן ממשלה אסלאמית ומינהלים אסלאמיים עבור המדינה. עדיין יש לנו דרך ארוכה לעבור בהקשר זה.

כמובן, זה לא אומר שאין תקווה. למרות כל ההתנגדויות והאתגרים הפועלים נגדנו, אנחנו ללא ספק ממשיכים להתקדם ולהתקדם. לכן, עלינו להיאבק".

להפיץ: ח'אמנאי והסטודנטים (האתר של ח'אמנאי, CC BY 4.0)
להפיץ: ח'אמנאי והסטודנטים (האתר של ח'אמנאי, CC BY 4.0)

המנהיג האיראני אמר, כי בעולם שוררת כיום "תחושה של אכזבה מהאידיאולוגיות המרקסיסטיות והליברליות" שהוכחו כעקרוֹת וחסרות תוחלת; הריק האידיאולוגי שנוצר "סלל את הדרך בפני המחשבה האסלאמית להציג רעיונות חדשים", והאנושות נמצאת במצב של בשלוּת לקלוט רעיונות אלו. הוא הצביע על החשיבות בהעברתו המוצלחת של השיח האסלאמי לאנושות: "אם נוכל לגרום לכך שהרעיונות החדשניים והמושכים של האסלאם על האנושות, החברה והפוליטיקה יופצו ויועברו לעמי העולם, במיוחד לדורות הצעירים, רעיונות אלו בהחלט יאומצו".

ח'אמנאי הדגיש את חשיבותם של אמצעי תקשורת ההמונים והמרחב הקיברנטי של העידן המודרני בהעברת המסרים של האסלאם לעולם.

סוכנות הידיעות האיראנית "טסנים" מציינת, כי בספטמבר 2016 ח'אמנאי הביע צער על כך שחלק מאנשי הדת אינם מודעים לחשיבותו של המרחב הקיברנטי. הוא קרא להם להתעדכן בטכנולוגיות המחשב החדשות כדי לנצלן לצורך הפצתם של הרעיונות האסלאמיים בקנה מידה רחב, ולהשתמש במרחב הקיברנטי כדי להדוף "מזימות עוינות" נגד האסלאם.

(האתר של ח'אמנאי; "טסנים")