חבר פרלמנט בהולנד: אציג בטלוויזיה קריקטורות של מוחמד

חבר הפרלמנט ההולנדי חרט וילדרס הודיע אתמול על כוונתו להציג בטלוויזיה קריקטורות של הנביא מוחמד.

בתחילת החודש שעבר הוצגו קריקטורות אלו בתערוכה בארה"ב, בגארלנד שבמדינת טקסס. וילדרס עצמו הגיע לתערוכה, וזמן קצר לאחר שעזב התחולל במקום פיגוע ירי בו נפצע מאבטח בכניסה לתערוכה. שני היורים – אזרחי ארה"ב – נהרגו על ידי שוטרים. דאע"ש נטל אחריות לפיגוע. מספר ימים לאחר מכן ביקש וילדרס להציג את הקריקטורות בפרלמנט ההולנדי, אך בקשתו סורבה.

וילדרס, תמונה מ- 2014 (Rijksoverheid/Phil Nijhuis, CC0 1.0)
וילדרס, תמונה מ- 2014 (Rijksoverheid/Phil Nijhuis, CC0 1.0)

וילדרס, מייסד ומנהיג מפלגת הימין "למען החירות", ידוע בדעותיו הביקורתיות עד מאוד נגד האסלאם והמוסלמים, והוא נאבק נגד הגירתם של מוסלמים להולנד. בהודעה שפורסמה מטעמו אתמול נאמר, כי "הדרך היחידה להראות למוסלמים הקיצונים שלעולם לא ניכנע לטרור ולאלימות היא לעשות בדיוק מה שהם רוצים למנוע מאיתנו".

הטלוויזיה הרשמית בהולנד מאפשרת למפלגות 'זמן מסך' להצגת דעותיהן מבלי להתערב בתכנים המשודרים. עם זאת, אם בית המשפט יחליט לאחר מכן כי קריקטורות אלו מסיתות לשנאה, תימנע ממפלגתו של וילדרס הופעה עתידית במסגרת טלוויזיונית זו לתקופה שבין שנה לארבע שנים.

מפלגתו של וילדרס מחזיקה ב- 12 מושבים מתוך 150 מושבי הפרלמנט ההולנדי.

ועוד ידיעה מהולנד: בפרלמנט הוצגה אתמול תוכנית ממשלתית חדשה, לפיה אנשי דת מוסלמים הרוצים לשמש כאימאמי מסגדים במדינה יחויבו ללמוד קורסים בשפה ההולנדית ובסוגיות חברתיות טרם הגעתם להולנד.

("אל-קודס-אל-ערבי"; "אל-פג'ר")