טראמפ וא-סיסי שוחחו בטלפון, דנו במאבק בטרוריום לאחר שיחת הטלפון עם ראש הממשלה הישראלי בנימין נתניהו, שוחח היום נשיאה החדש של ארה"ב דונלד טראמפ עם נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי.

מההודעות שיצאו לאחר השיחה מהבית הלבן ומטעמו של עלא יוסף, דוברו של א-סיסי, עולה כי היא עסקה, בין היתר, במאבק נגד הטרור והקיצוניות. טראמפ שיבח את מאמציה של מצרים בתחום המלחמה בטרור והביע הערכה לקשיים בהם נתקלה במהלכה. הנשיא האמריקני הדגיש את חוזקם של היחסים הבילטרליים בין מצרים וארה"ב ואת אופיים האסטרטגי של יחסים אלו, והבהיר כי הוא מחויב למתן הסיוע הצבאי למצרים. טראמפ הוסיף כי הוא מעוניין לקדם ולהרחיב את שיתוף הפעולה בין שתי המדינות בתחומים השונים.

א-סיסי הביע בשיחה את ציפייתה של מצרים לקידומם של היחסים בין שתי המדינות בעידן נשיאותו של טראמפ. הוא הדגיש כי מצרים נחושה להמשיך במאמציה להילחם בטרור ובקיצוניות ולעוקרם מן השורש ולחסלם, וזאת למרות הנטל שנגרם לכלכלה המצרית בשלוש השנים האחרונות.

מחכה לא-סיסי: טראמפ (דצמבר 2016, Michael Vadon, wikicommons, CC BY-SA 4.0)
מחכה לא-סיסי: טראמפ (דצמבר 2016, Michael Vadon, wikicommons, CC BY-SA 4.0)

מסיכום שיחת הטלפון עולה עוד, כי א-סיסי הוזמן לבקר בוושינגטון: טראמפ אמר כי הוא מצפה לביקורו של הנשיא המצרי – ביקור ש"ההכנות אליו נערכות בערוצים הדיפלומטיים", ואשר נועד להמשיך בתיאום ובהתייעצות בין הצדדים.

("סקיי ניוז" בערבית; tahyamisr)