לראשונה מאז פרוץ המשבר במפרץ: שרי החוץ של קטר, סעודיה ומצרים בתמונה משותפת

המשבר בין קטר והרביעייה הערבית (סעודיה, בחריין, איחוד האמירויות הערביות ומצרים) שניתקה עימה את היחסים ב- 5 ביוני עדיין בעיצומו ובתוקפו. ובכל זאת – העצרת השנתית של האו"ם בניו יורק סיפקה אתמול אפשרות לרגע פוטוגני נדיר, כאשר בתמונה אחת הופיעו במשותף שרי החוץ של קטר, סעודיה ומצרים.

בתמונה, שהתפרסמה באתר משרד החוץ של קטר ובחשבון הטוויטר של המשרד, נראה שר החוץ של האמירוּת, מוחמד בן עבד א-רחמן אאל ת'אני (שביעי מימין) מחויך למדי, ולשמאלו שר החוץ הסעודי עאדל אל-ג'ובייר. שר החוץ המצרי סאמח שוכרי 'מתחבא' בצידה הימני של התמונה, כשלידו עומדת פדריקה מוגריני, שרת החוץ של האיחוד האירופי.

שלושת העמיתים/היריבים נקלעו לבימה המשותפת בניו יורק במסגרת מפגש של שרי חוץ שדן במשבר בסוריה, וזאת בשולי עצרת האו"ם.

בהודעה שיצאה מלשכת התקשורת של משרד החוץ הקטרי נאמר, כי בפגישה נדונו היוזמות להפחתתה של ההסלמה בסוריה, מאמצי המו"מ המדיני והמאמצים לשחרורם של השטחים הסוריים מידי ארגון דאע"ש. שרי החוץ דנו גם בצורך ביציבות ובסיוע הומניטרי בתקופה שלאחר דאע"ש.

שלא במפתיע, התמונה המשותפת איננה מופיעה בחשבונות החברתיים הפעילים של משרדי החוץ של סעודיה ומצרים (אתר משרד החוץ הסעודי אינו נגיש, האתר של משרד החוץ המצרי אינו מעודכן); הם העדיפו להביא תמונות אחרות.