מגיד עתידות: מנהיג איראן ח'אמנאי צופה שתוך 25 שנה ישראל לא תתקייםהמנהיג העליון של איראן עלי ח'אמנאי קיבל היום את פניו של מזכ"ל "הג'יהאד האסלאמי" רמדאן עבדאללה שלח, המבקר בטהראן.

ח'אמנאי אמר במהלך הפגישה, כי אם המוסלמים והפלסטינים יתאחדו למאבק כולל – בעוד 25 שנה המשטר הציוני לא יהיה קיים. לדבריו, כדי להציל את ירושלים אין פתרון אחר מלבד הג'יהאד וההתנגדות, וכל הדרכים האחרות הינן עקרות ולא יובילו לתוצאות.

המנהיג האיראני אמר עוד, כי ארה"ב – "הגאוותן הגדול והשטן הגדול", כהגדרתו – היא הסיבה העיקרית למשברים הנוכחיים בסוריה, בעיראק ובמקומות נוספים במזרח התיכון: ביחד עם "שטנים קטנים" באזור היא יוצרת משברים, מתוך מטרה להחליש את רושמה של הסוגיה הפלסטינית בקרב דעת הקהל. הוא הבהיר, כי למרות שארצו עסוקה בסוגיות אזוריות, היא הצהירה תמיד כי פלסטין הינה הסוגיה הראשונה במעלה של העולם המוסלמי, והיא עומדת במחויבויותיה בהקשר זה. ח'אמנאי ציין, כי על הפלגים הפלסטיניים ועל האינטלקטואלים והסופרים הערבים מוטלת האחריות להשאיר את הסוגיה הפלסטינית חיה בקרב דעת הקהל העולמית, ולשם כך יש להגביר את המאמצים ליצירת שיח אינטלקטואלי וציבורי בעולם המוסלמי שידגיש את חשיבותה המרובה של סוגיה זו.

ח'אמנאי (מימין) ושלח (האתר של ח'אמנאי, CC BY 4.0)
ח'אמנאי (מימין) ושלח (האתר של ח'אמנאי, CC BY 4.0)

ח'אמנאי טען בפגישה, כי בניגוד לתעמולה של ארה"ב ובעלות בריתה האזוריות הפועלות ליצור כמה שיותר סכסוכים באזור, הניגודים בין שיעים וסונים אינם מהווים גורם במשברים אלו. לדבריו, תושביהם הסונים של חלב, מוסול וערים אחרות נטבחים בידי האסלאמיסטים הקיצוניים [במקור: תכפיריון] הפושעים, כהגדרתו. הוא הדגיש את חשיבותו של המאבק בדאע"ש, ב"ג'בהת א-נוסרה" ובקבוצות תכפיריות אחרות, מכיוון שהישארותן בזירה דוחקת את הסוגיה הפלסטינית לשוליים.

מזכ"ל "הג'יהאד האסלאמי" הודה במהלך הפגישה למארחו על עמדותיו האמיצות והנבונות. הוא הביע את צערו על כך, שישנם משטרים ערביים שמשכו ידיהם מהסוגיה הפלסטינית והתחרו ביניהם על כינונה של ברית עם "הישות הציונית", מה שגרם לכך שישראל הסלימה את צעדיה נגד העם הפלסטיני. הוא מתח ביקורת על שיתוף הפעולה של הרשות הפלסטינית עם ישראל, וקרא לה להכריז על ביטולם של הסכמי אוסלו.

שלח ציין בדבריו את הגידול ביכולות הלחימה של פלגי ההתנגדות בהשוואה לתקופה של העימות עם ישראל ב- 2014 [מבצע "צוק איתן"]. הוא קבע, כי כל זמן שפלסטין לא תשוב לבעליה – לא תהיה רגיעה באזור.

(עמוד הפייסבוק והאתר של ח'אמנאי; סוכנות הידיעות האיראנית "פארס"; "אל-מיאדין")