מחאת שווארמה – בעזה

הארגון הפלסטיני למסעדות, בתי מלון ושירותי תיירות ברצועת עזה הודיע על סגירתן של המסעדות ברחבי הרצועה החל מהערב – עד להודעה חדשה.

חבר הארגון סמיר סואפטה מסר לסוכנות הידיעות העזתית "אל-וטניה", כי מדובר בצעד מחאה על הצרת צעדיהן של המסעדות מצידו של משרד הכלכלה הלאומית בעזה.

קצת רקע: בעלי המסעדות מנהלים בחודשים האחרונים מאבק כנגד המשרד הממשלתי, לאחר הוראה שהוציא באוקטובר 2014 לקביעת מחיר אחיד למנת שווארמה במסעדות הרצועה. הצו הממשלתי הוצא בעקבות תלונות של תושבים על הפקעות מחירים בתחום זה.

חנות שווארמה בעזה, תמונת ארכיון (proisrael, flickr, CC BY-SA 2.0)
חנות שווארמה בעזה, תמונת ארכיון (proisraeli, flickr, CC BY-SA 2.0)

בדבריו ל"אל-וטניה" טען סואפטה, כי מדובר במצרך תחרותי שאין לקבוע עבורו מחיר, וכי על משרד הכלכלה מוטל אך ורק לפקח על איכותו של המוצר והתאמתו לדרישות התברואתיות. הוא הוסיף, כי בידי הארגון פסק דין של בית המשפט הפלסטיני הגבוה לצדק הדוחה את הצו הממשלתי, אך הממשל בעזה התעלם מפסק הדין ושלח התראות לכל בעלי המסעדות בנוגע למחירה הקבוע של מנת השווארמה.

חברי ארגון המסעדות ובתי המלון ייפגשו הערב כדי לשקול את צעדיהם נוכח הפעולות שנוקט משרד הכלכלה נגד המסעדות.

ולכל המתעניין: על פי הצו המעודכן של משרד הכלכלה הלאומית בעזה – שנכנס אתמול לתוקפו – עלות השווארמה ללקוחות המסעדות נקבעה ל- 8 ש"ח למנה, הכוללת 150 גרם בשר. עבור קילו שווארמה ישלם הלקוח 50 ש"ח.