מנהיג איראן ח'אמנאי: חדירתה התרבותית של ארה"ב מאיימת על המהפכה

מנהיג איראן עלי ח'אמנאי הזהיר היום מפני "החדירה התרבותית והפוליטית" של ארה"ב המאיימת על איראן. הוא אמר את הדברים במהלך פגישתו עם לוחמים ומפקדים ב"משמרות המהפכה האיראניים".

ח'אמנאי טען בדבריו כי החדירה הכלכלית והבטחונית חמורה פחות מהחדירה המנטלית, התרבותית והפוליטית, וכי החדירה התרבותית מהווה ניסיון של האויב – כהגדרתו – לפגוע באמונות הרווחות בחברה ולשנותן, ולגרום לאיראנים לוותר על האידיאל המהפכני שלהם.

צילום מסך, חשבון הטוויטר של ח'אמאני
צילום מסך, חשבון הטוויטר של ח'אמאני

המנהיג האיראני הוסיף, כי אויביה של איראן שואפים להרדים את העם האיראני, ובעוד עשר שנים – לאחר לכתו – ינסו להשיג את מטרותיהם. הוא הביע את בטחונו, כי העם ומנהיגיו לא יאפשרו זאת.

בנאום שנשא בשבוע שעבר בפני אלפי אנשים מכל שכבות העם, אמר ח'אמנאי כי גורמים אמריקנים אינם מסתירים את עוינותם כלפי איראן: "האחד מחייך, והאחר מאשר פעולות נגד איראן". הוא טען כי ארה"ב מעוניינת במו"מ עם איראן כאמצעי לחדירה לתוכה ולכפיית רצונה עליה, והבהיר כי המו"מ שניהלה איראן עם ארה"ב בסוגיית הגרעין היה חריג שלא ישוב עוד: "בתחומים אחרים לא הרשינו ולא נרשה מו"מ עם ארה"ב". ח'אמנאי השתמש בדבריו כלפי ארה"ב בכינוי "השטן הגדול", ואמר כי "העם האיראני גירש שטן זה, ואל לנו לאפשר לו – לאחר שגורש מהדלת – לשוב מהחלון ולחדור מחדש".

(מקורות: "אל-קודס אל-ערבי"; חשבון הטוויטר של ח'אמנאי)