מנהיג איראן ח'אמנאי קורא למוסלמים לפעול נגד שליטי סעודיה: רעים למוסלמים, אדיבים לכופריםלכבוד הרמדאן – מנהיג איראן עלי ח'אמנאי במסר נגד המשטר הסעודי.

בפגישה עם אנשי דת לרגל תחילתו של חודש הרמדאן, תקף המנהיג העליון של איראן את בית המלוכה הסעודי. לדברי ח'אמנאי, השליטים הסעודיים "מדכאים את בני עמם… ומדכאים את העמים של תימן ובחריין בדרכים אחרות. אך הם עומדים להיכחד".

השוטים ייעלמו: ח'אמנאי (אתר ח'אמנאי, CC BY 4.0)
השוטים ייעלמו: ח'אמנאי (אתר ח'אמנאי, CC BY 4.0)

ועוד מדברי ח'אמנאי: "העולם המוסלמי – כמו חברות אחרות – נמצא היום בסכנה חמורה. בתוך העולם המוסלמי, קבוצה של אנשים חסרי ערך, חסרי כישרון ומרושעים שולטת על קהילה של העולם המוסלמי – כלומר, הממשלה הסעודית". הסיבה [להתנהגותם זו] היא הסירוב ללכת בעקבות הקוראן והיעדר האמונה. כדי להעמיד פנים, הם [בית המלוכה הסעודי] מפרסמים ומפיצים בחינם את הקוראן".

ח'אמנאי התייחס בדבריו ליחסים החמים בין סעודיה וארה"ב ולעסקת הנשק הענקית שנחתמה בתחילת השבוע בריאד בין שתי המדינות: "השליטים הסעודיים קשים מדי למוסלמים, אך אדיבים לכופרים. הם נותנים נדבות מיוחדות לארה"ב. למי כל העושר הזה שייך? זה העושר של האומה [הסעודית], אותו הם נותנים לכופרים ולאויבים של עמם. השוטים באמת חושבים שהם יכולים לזכות בידידותם של אויבי האסלאם בכך שיתנו להם כסף וסיוע. אין שם ידידות; כמו שהם [=האמריקנים] אומרים בעצמם, הם "חולבים אותם" כמו בקר. הם מדכאים את בני עמם באופן זה, ומדכאים את העמים של תימן ובחריין בדרכים אחרות. אבל הם הולכים להיכחד… הם בצד הלא נכון, כך שבהם בוודאי ייכחדו. הם עשויים להישאר זמן מה – זה תלוי כיצד יפעלו מאמיני הקהילה [המוסלמית]. אם הם יפעלו נכון – זה יקרה מוקדם יותר. אם הם לא [יגיבו] – זה עלול לקחת יותר [זמן]".