מסעב יוסף, "הנסיך הירוק" של חמאס: הרשות הפלסטינית – האויבת הגדולה ביותר של העם הפלסטיני

מסעב חסן יוסף – בנו של בכיר חמאס חסן יוסף שהפך לאחד מטובי הסוכנים שגויסו על ידי השב"כ – תקף היום בחריפות את הרשות הפלסטינית.

יוסף, שנודע בכינוי "הנסיך הירוק", עבד בשורות השב"כ בין 1999 ל- 2007. במהלך שנים אלו ׁ(בהן גם הספיק להתנצר) הוא ניצל את קרבתו הבלתי אמצעית לאביו כדי לסייע בחשיפתן של התארגנויות טרור ולסכל פיגועים רבים. גם לאחר שסיים את עבודתו בשב"כ ועבר להתגורר בארה"ב, הוא ממשיך לשמש כדובר פרו-ישראלי מובהק בבימות שונות ברחבי העולם. יוסף הופיע היום במועצה לזכויות אדם של האו"ם בז'נבה מטעמו של UN Watch – ארגון לא-ממשלתי (נוסד ב- 1993) שמרכזו בז'נבה, ששם לו למטרה לעקוב אחרי פעילות האו"ם ולהתריע על חריגותיו מעקרונות היסוד שלו עצמו.

מועצת זכויות האדם של האו"ם קיימה היום – כהרגלה מדי מושב – דיון שהוקדש למתקפה על ישראל במסגרת הצגת טענות על כי היא מפרה את זכויות האדם של הפלסטינים. "הנסיך הירוק" פנה בנאומו אל הרשות הפלסטינית, ואמר כי בניגוד לטענתה היא אינה מייצגת את העם הפלסטיני, ולמעשה מפרה באופן קשה את זכויותיו: "את חוטפת סטודנטים פלסטיניים מקמפוסים ומענה אותם בבתי הכלא שלך. את מענה את יריבייך הפוליטיים. הסבל של העם הפלסטיני הוא תוצאה של האינטרסים הפוליטיים האנוכיים שלך. את האויבת הגדולה ביותר של העם הפלסטיני".

יוסף הוסיף והאשים את הרשות הפלסטינית כי היא מנצלת את הבמה של מועצת זכויות האדם כדי להוליך שולל את הקהילה הבינלאומית ואת החברה הפלסטינית בטענתה כי ישראל היא האחראית לבעיות הנוצרות בעטיה של הרשות עצמה: "אם ישראל לא הייתה קיימת – לא היה לך את מי להאשים. קחי אחריות עבור תוצאות מעשייך".

מסעב יוסף, היום במועצה בז'נבה (התמונה - באדיבות UN Watch)
מסעב יוסף, היום במועצה בז'נבה (התמונה – באדיבות UN Watch)