מפקד "משמרות המהפכה האיראניים": סעודיה דרשה מדאע"ש לבצע הפיגועים בטהראןמוחמד עלי ג'עפרי, מפקד "משמרות המהפכה האיראניים", מאשים כי סעודיה היא העומדת מאחורי הפיגועים שביצע ארגון דאע"ש בשבוע שעבר בטהראן.

סוכנות הידיעות האיראנית "פארס" מדווחת כי ג'עפרי אמר ש"אמריקה והישות הציונית תמכו בטרוריסטים. למרבה הצער, יש לנו מידע מדויק לפיו סעודיה, במסגרת תמיכתה בטרוריסטים, הסיתה אותם לבצע את ההתקפות באיראן".

למרות שהידיעה מופיעה רק הערב באתרים שונים באיראן ומחוצה לה, ככל הנראה דבריו של ג'עפרי נאמרו שלשום, כפי שעולה מסרטון וידיאו שהופץ שלשום ברשת.

ההתבטאות של ג'עפרי, כמובן, אינה מפתיעה. זמן קצר לאחר הפיגועים, הפנו "משמרות המהפכה האיראניים" את האצבע המאשימה לעבר סעודיה. כלי תקשורת באיראן ציטטו הצהרה מטעם המשמרות, לפיה "המתקפה אירעה רק שבוע לאחר המפגש בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ל'מנהיגים  המפגרים' של סעודיה שתומכים במחבלים. העובדה שדאע"ש נטל אחריות על הפיגועים רק מוכיחה שהם היו מעורבים". סגן מפקד המשמרות, חוסיין סלאמי, אף הצהיר: "שלא יהיה ספק, אנחנו ננקום את המתקפה". בניגוד להצהרות אלו, שר המודיעין האיראני מחמוד עלווי היה זהיר יותר, ואמר כי מוקדם עדיין לשפוט האם סעודיה מעורבת בפיגועים.