מרוקו מכחישה: תמונתו של המלך מוחמד השישי עם מסר התמיכה בשליט קטר – זיוף

"לנו יש את תמים" (טוויטר)
"לנו יש את תמים" (טוויטר)

מלך מרוקו מוחמד השישי הגיע שלשום לביקור בקטר, ו"חטף" מגולשים ברשתות החברתיות תמונה מעוררת מחלוקת בה הוא נראה אוחז בצעיף שעליו הכיתוב: "לכם יש את העולם ולנו יש את תמים".

הכוונה הטמונה במסר המובא בתמונה היא להביע תמיכה בשליט קטר, האמיר תמים בן חמד, מול מדינות הרביעייה הערבית – סעודיה, בחריין, איחוד האמירויות הערביות ומצרים – שניתקו את היחסים עם האמירות בתחילת חודש יוני והטילו עליה סנקציות.

יאסר זנגאוי – יועצו של המלך ואחד מחבריה של המשלחת המלכותית שיצאה לביקור הרשמי במפרץ – הוציא הכחשה נמרצת, בה טען כי התמונה שהופצה ברשתות החברתיות הינה "מונטאז' גרוטסקי". זנגאוי הדגיש אמר כי שהה לצידו של המלך כל העת במהלך הביקור, וכי המלך כלל לא החזיק בצעיף.

מוחמד השישי החל לפני שבוע (ב- 7 בנובמבר) ביקור במפרץ. יעדו הראשון היה איחוד האמירויות הערביות, ושלשום הוא הגיע לדוחה והתקבל בחום נלהב על ידי תושבי האמירות וכלי התקשורת שלה. אחד העיתונים המקומיים הכתיר אותו בתואר "שובר המצור", וגולשים קטריים רבים השתמשו בתואר זה כהאשטאג בציוצי הטוויטר שלהם.

במהלך ביקורו של מלך מרוקו בקטר עומדים על הפרק היחסים הבילטרליים בין שתי המדינות, אך גם המשבר במפרץ. לאורך חודשי הסכסוך בין קטר והרביעייה הערבית נקטה מרוקו בעמדה נייטרלית – עמדה שלדעת פרשנים מאפשרת לה לתרום את חלקה לנסיונות ליישב את המשבר.