מתלוצץ עם תומכיו: בשאר אל-אסד נהנה מהחיים בטרטוס

נשיא סוריה בשאר אל-אסד יצא היום מדמשק לגיחה קצרה למחוז טרטוס (צפון-מערב סוריה).

במהלך הביקור סיירו אל-אסד ואשתו אסמא במתחם של "פרויקט יצרני" הממוקם באזור עין אל-כבירה בריף טרטוס. על פי הנתונים שנמסרו על ידי לשכת התקשורת של הנשיאות הסורית והובאו באתרים סוריים פרו-ממסדיים ואחרים, מדובר בפרויקט ראשון מסוגו בסוריה המשרת את אזור הריף הצפוני של טרטוס ומספק מאות מקומות עבודה.

במפעל למוצרי חלב
במפעל למוצרי חלב

המתחם המדובר כולל מפעל לחלב ומוצריו, בית בד ומאפייה. בשלבי הקמה נמצאים גם מפעלים נוספים, ובהם מפעלים לממתקים ושוקולדים. במקום ייבנה קניון בו יימכרו מוצריו השונים של המתחם.

במאפייה
במאפייה

הופעותיו של אל-אסד בציבור כוללות מגע ישיר ומחויך עם אזרחים מן השורה. הן נועדו להעביר את המסר התעמולתי של שליט ש'יורד אל העם' ונוהג בפשטות, ואשר זוכה לתמיכה מנתיניו. הופעות אלו משרתות גם את האווירה של "עסקים כרגיל", אותה טורח המשטר הסורי לשדר לאורך שנותיה של המלחמה בסוריה. לשם כך, המשטר ממשיך להפעיל ולסייע למיזמי תרבות, תיירות וכלכלה באזורים שתחת שליטתו – כדוגמת הפרויקט בו ביקר אל-אסד היום.

כאחד העם: אוכל תאנים
כאחד העם: אוכל תאנים

בחודשים האחרונים, עם השיפור המתמשך במצבו הצבאי, הגביר אל-אסד את קצב יציאתו מארמון הנשיאות: כך, למשל, בסוף חודש יוני הוא הגיע למסגד בעיר חמאה כדי להשתתף בתפילת עיד אל-פיטר בתום חודש הרמדאן. לאחר מכן הוא התפנה, יחד עם בני משפחתו, לבקר פצועים של הצבא המתגוררים באזור הריף של חמאה. יומיים לאחר מכן הוא נצפה בבסיס חיל האוויר הרוסי "חמימים" שבאזור א-לאד'קיה.

[התמונות: ערוץ הטלגרם של הנשיאות הסורית; צילום מסך, טוויטר – ללא קרדיט]