נסראללה: נגיב בזמן, במקום ובדרך המתאימים על חיסול קונטאר

מזכ"ל החזבאללה חסן נסראללה מזהיר הערב את ישראל, כי ארגונו יגיב בזמן, במקום ובדרך אותם יראה לנכון על חיסולו של סמיר קונטאר.

נסראללה אמר את הדברים בנאום בערוץ החזבאללה "אל-מנאר", ששידורו הסתיים לפני שעה קלה.

קונטאר – ממבצעי הפיגוע ב- 1979 בנהריה, בו נרצחו דני הרן, שתי בנותיו והשוטר אליהו שחר – שוחרר לפני שבע שנים מהכלא בישראל בעסקת חילופי שבויים, במסגרתה הוחזרו לישראל גופותיהם של חיילי צה"ל אלדד רגב ואהוד גולדווסר. בשנים האחרונות פעל קונטאר מטעם החזבאללה ואיראן לגיבושה של תשתית לביצוע פיגועים נגד ישראל שיצאו מתוך שטח הגולן הסורי.

על פי המידע שפורסם עד כה, מטוסים הפציצו שלשום בלילה בניין בן שש קומות בעיירה ג'רמאנא שבפאתי דמשק. קונטאר שהה בבניין עם אנשי חזבאללה נוספים ואזרחים איראנים – ככל הנראה לצורך "פגישת עבודה". למרות האצבע המאשימה שהופנתה כלפי ישראל מצידם של החזבאללה וסוריה, היא לא קיבלה על עצמה את האחריות להתנקשות.

זכותנו להגיב: נסראללה
זכותנו להגיב: נסראללה

נסראללה – כשעל המסך מאחוריו מופיעה תמונתו של קונטאר על רקע מפת ישראל –  אמר כי לארגונו אין ספק שחיסולו של קונטאר בוצע על ידי ישראל באמצעות "טילים מדויקים". הוא הוסיף כי היה ברור שישראל לא תאפשר את הישארותו של קונטאר בחיים, ושלל דיווחים לפיהם מדובר בפעולה שבוצעה על ידי ארגון מורדים סורי.

מזכ"ל החזבאללה ציין, כי מהרגע הראשון לשחרורו מהכלא הישראלי קונטאר הודיע על נכונותו לבצע פיגועים נגד ישראל בכל מקום. לדבריו, דמו של קונטאר מלמד, כי "דגל ההתנגדות לא יורד לעולם, ויעבור מכתף לכתף ומדור לדור".

הלווייתו של קונטאר התקיימה היום בצהריים ברובע הדאחיה – מעוזו של ארגון החזבאללה בביירות.

במסע ההלוויה השתתפו פוליטיקאים לבנונים ואנשי הפלגים הפלסטינים לצידם של אנשי חזבאללה. בכירי הארגון הלבנוני שיגרו איומים לעבר ישראל. יו"ר המועצה המבצעת של חזבאללה האשם סאפי א-דין אמר, כי ישראל טועה אם היא חושבת שבאמצעות חיסולו של קונטאר היא סגרה חשבון: "עליה לדעת שהיא פתחה חשבונות… החשבון עם ישראל לא ייסגר בטיל כאן או שם". ואילו האחראי על היחסים הבינלאומיים בארגון, עומר אל-מוסאווי, אמר כי "האויב הישראלי יתחרט" על חיסולו של קונטאר.

הערוץ הלבנוני "אל-מיאדין" מוסר, כי ראש ממשלת לבנון תמאם ערך שיחת ניחומים טלפונית עם בני משפחתו של קונטאר.

ובחזרה לנאומו של נסראללה: את חלקו השני של הנאום הקדיש מזכ"ל החזבאללה לחוק שעבר בשבוע שעבר פה אחד בקונגרס האמריקני, המטיל סנקציות על חברות ומוסדות פיננסיים המנהלים עסקים עם החזבאללה [החוק קרוי: Hezbollah International Financing Prevention Act of 2015]. על פי החוק, תופעלנה בין היתר סנקציות נגד ספקי תקשורת הפועלים עם ערוץ הטלוויזיה של החזבאללה "אל-מנאר".

נסראללה אמר כי הגורם הראשי להאשמות האמריקניות נגד ארגונו הוא ישראל, וכי מאחורי המאבק באמצעי התקשורת עומד הרצון לפגוע בתנועות ההתנגדות וב"תרבות ההתנגדות", כהגדרתו. הוא דחה את ההאשמות האמריקניות לפיהן חזבאללה הינו ארגון פשע העוסק בסחר בסמים ובהלבנת כספים. נסראללה הוסיף, כי הצעדים האמריקנים מוכיחים את מרכזיות תפקידו של החזבאללה בחזית הפועלת נגד המזימות הציוניות והאמריקניות לשלוט על האזור. לדבריו, "גאווה לנו להיות אויבים של אמריקה, ישראל ושל כל מי שרוצה לבזוז ולגזול את עמנו ולמחות את מורשתו".

(המדיה הלבנונית)

[עודכן: 21:53]