סכר טבקה בידינו: הכורדים הניפו את דגלם על הסכר הגדול בסוריהמיליציית "הכוחות הסוריים הדמוקרטיים" (SDF) – מיליציה כורדית-ערבית משולבת הנתמכת על ידי ארה"ב, שבמרכזה "כוחות ההגנה העממיים" הכורדיים (ה- YPG) – השלימה אתמול, לאחר כ- 50 ימי לחימה שכללו סיוע אווירי של כוחות הקואליציה בראשות ארה"ב, את ההשתלטות על העיר טבקה ועל סכר טבקה, הסכר הגדול בסוריה על הנהר פרת.

בצעד סמלי ומתבקש, הורידו הלוחמים הכורדיים שהגיעו אל הסכר את דגלו השחור של ארגון דאע"ש ותלו את הדגל הכורדי.

הודעה שיצאה היום מטעם הקואליציה בראשות ארה"ב חושפת, כי נסיגתם של אנשי דאע"ש מאזור הסכר הואצה בעקבות הסכמה שהושגה בינם ובין ה- SDF. על פי הודעה זו, כ- 70 אנשי דאע"ש הסכימו לתנאים שהוצבו בפניהם, שכללו את פירוקם של המטענים אותם הניחו מסביב לסכר, מסירת כל כלי הנשק הכבדים שבידיהם, ולבסוף – נסיגתם של כל כוחות דאע"ש שנותרו בעיר טבקה. ה- SDF מצידו הסכים לנסיגת דאע"ש כדי "להגן על חיי אזרחים חיים מפשע" ולשמור על הסכר שחשיבותו לחיי מאות אלפי תושבים סורים הינה קריטית, וזאת בצל חששות לקריסתו.

"הארגון הסורי לזכויות אדם" דיווח, כי אנשי שבטים בטבקה הם שתיווכו בשבוע שעבר בין הצדדים עד להגעה להסכם. בהודעה שהתפרסמה מטעמה, מיליציית ה- SDF הכחישה באופן גורף את קיומו של מו"מ עם דאע"ש.

כך או אחרת, מאזור הסכר הגיעו היום תמונות וסרטוני וידיאו רבים המבטאים את צהלת המנצחים, עוד לפני הקרב המכריע נגד דאע"ש המצפה להם בקרוב – הקרב על העיר א-רקה.

(VOA News ;Rudaw; טוויטר)