עיראק: עשרות הרוגים בפיגועים נגד שיעים, חמושים פוצצו מסגדים סונים

מרחץ דמים בעיראק.

לפחות 23 איש נהרגו ו- 44 נפצעו בפיגוע התאבדות כפול (מחבל מתאבד ומכונית תופת) שהתרחש אמש במרכז בילויים שיעי בבעקובה, בירת מחוז דיאלא שבמזרח עיראק. ארגון דאע"ש נטל עליו את האחריות באמצעות הודעה שהופצה ברשת, וטען כי הפיגוע כוון כנגד אנשי המיליציות השיעיות הפוקדים את המקום (לפי חלק מהדיווחים מדובר בבית קפה, ידיעות אחרות מתארות את המקום כקזינו).

התגובה מהצד השיעי לא איחרה לבוא: בנפת אל-מקדאדיה שבמחוז, פוצצו חמושים (או הציתו) מספר מסגדים סונים – לפחות שישה. מקור שבטי מסר לסוכנות הידיעות "אנאדולו" כי החמושים גם פרצו לבתים ברחובות אל-מקדאדיה ותקפו את יושביהם. גולשים ברשתות החברתיות מפנים את האצבע המאשימה לעברן של המיליציות השיעיות הפועלות בעיראק.

עוד קודם לכן, התרחש פיגוע במזרח עיר הבירה בגדאד. מכונית תופת התפוצצה בכניסה למרכז מסחרי בשכונת "בגדאד החדשה", שרוב תושביה הינם שיעים. לאחר מכן פרצו ארבעה חמושים, כשלגופם חגורות נפץ, לתוך הקניון. שניים מהם פוצצו עצמם בתוך המרכז. כוחות ביטחון הצליחו לחסל את שני המחבלים האחרים ולחלץ את האזרחים, שעל פי חלק מהדיווחים הוחזקו במקום כבני ערובה (גורמים רשמיים הכחישו זאת). לפחות עשרה הרוגים (חוץ מ- 4 המחבלים) ו- 26 פצועים. דאע"ש קיבל עליו את האחריות לפיגוע.

לאחר שאמש הוטל עוצר על נפת אל-מקדאדיה, מסר הבוקר מפקד משטרת מחוז דיאלא ג'אסם א-סעדי כי המצב הבטחוני באל-מקדאדיה נמצא תחת שליטה, וכי העוצר הוסר.

("אנאדולו"; "אל-ערביה"; "א-סומריה ניוז"; "אל-רדיר"; וא"ב)