קטר טוענת: דיווח באתר סוכנות הידיעות הרשמית על דברי האמיר תמים נגד טראמפ – פברוק של האקריםסוכנות הידיעות הקטרית הרשמית "קנא" טוענת הלילה כי האתר שלה נפרץ על ידי האקרים, וכי דיווח שפורסם באתר אודות דברים שאמר שליט המדינה האמיר תמים בגנותו של ממשל טראמפ – הינו דיווח מפוברק.

אתמול (שלישי) בשעות הערב התפרסמה באתר "קנא" כתבה, ובו דיווח נרחב על התבטאויות יוצאות דופן בחריפותן של האמיר תמים בן חמד נגד ממשל טראמפ.

על פי הדיווח, האמיר תמים אמר אתמול (שלישי) כי אין זה מן החכמה להסלים את היחסים מול איראן, היות והיא מהווה כוח בעל משקל אזורי ואסלאמי שאי אפשר להתעלם ממנו, ויש לשתף עמה פעולה אם רוצים להבטיח את היציבות באזור. דברים שמכוונים נגד המסר האנטי-איראני הבוטה שיצא מפסגת ריאד בהובלת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ומלך סעודיה סלמאן בן עבד אל-עזיז.

האמיר תמים (צילום מסך, טוויטר)
האמיר תמים (צילום מסך, טוויטר)

על פי הכתבה באתר, האמיר תמים אמר את הדברים בנאום בטקס סיום של מגויסי השירות הלאומי (טקס בו אכן נכח). הוא ציין, כי קטר – שהצליחה לבנות יחסים איתנים עם ארה"ב ועם איראן – שואפת לייצב את האזור. הוא הוסיף, כי מדינות האזור צריכות להתמקד בפיתוח ובטיפול בבעיית העוני במקום להקדיש סכומי כסף עצומים לעסקות נשק שרק יגדילו את המתחים באזור ולא יתרמו ליציבותן – דברים שפירושם אינו משתמע לשני פנים: ביקורת על עסקת הנשק הגדולה שנחתמה בסוף השבוע שעבר בין ארה"ב וסעודיה במהלך ביקורו של דונלד טראמפ בריאד.

ועוד מדבריו כביכול של השליט הקטרי נגד הממשל האמריקני: הוא הדגיש כי היחסים עם ארה"ב חזקים ומוצקים למרות הפסיביות – כהגדרתו – של הממשל האמריקני. לדבריו, "אנחנו בטוחים שהמצב הנוכחי לא יארך [זמן רב, וזאת] בגלל החקירות הפליליות בנוגע לעבירות ולאי סדרים בארה"ב" [=החקירות שמתנהלות סביב קשריו של ממשל טראמפ עם הרוסים].

וגם זאת מתוך הנאום: האמיר תמים אמר כי ארצו רוצה ליטול חלק ב"השגת שלום צודק בין החמאס – הנציג הלגיטימי של העם הפלסטיני – ובין ישראל", עמה יש לקטר יחסים טובים.

כאמור, גורמים רשמיים בקטר מכחישים בשעה האחרונה את הציטוטים שפורסמו בשמו של האמיר תמים. מנכ"ל תאגיד התקשורת הקטרי עבד א-רחמן בן חמד "צייץ" בחשבון הטוויטר שלו, כי האתר הקטרי נפרץ ואין כל אמת בידיעה. סיף בן אחמד אאל ת'אני, מנהל משרד הקישור הממשלתי בקטר, מסר אף הוא כי גורמים שעדיין אינם ידועים פרצו לאתר של סוכנות הידיעות הרשמית הקטרית והעלו אליו ציטוטים מפוברקים בשמו של האמיר תמים.

מקור דיפלומטי מסר (בעילום שם) לסוכנות הידיעות הטורקית "אנאדולו" תגובה ברוח דומה, ואמר כי הרשויות הקטריות תחקורנה מי ביצע את הפריצה לאתר.

יצוין, כי אתר "קנא" אינו פועל בשלב זה.