רשמית: החל הקרב לכיבוש העיר א-רקה, בירת דאע"ש בסוריה"הכוחות הסוריים הדמוקרטיים" (SDF) הכריזו לפני שעה קלה על פתיחתה של המערכה לכיבושה של העיר א-רקה מידי ארגון דאע"ש.

בהודעה רשמית מטעם ה- SDF – מיליציה כורדית-ערבית משולבת הנתמכת על ידי ארה"ב, שבמרכזה "כוחות ההגנה העממיים" הכורדיים (ה- YPG) – שנמסרה במסיבת עיתונאים, נאמר: "לאחר מאבק ארוך, כוחותינו והכוחות הנאבקים במשותף נגד טרוריסטים הטביעו בהיסטוריה את אגדות הגבורה שלהם… היום, בשם חדר המצב של פיקוד 'זעם הפרת' [המבצע הצבאי בו החל ה- SDF בנובמבר 2016], אנחנו מודיעים כי התחלנו ב'קרב הגדול' לשחרורה של העיר א-רקה, שהכנופיות הפכו אותה לבירה של טרור… הכוחות שלנו מוכנים לקרב עם מורל גבוה והכנות נרחבות… תכנית הקרב שנידונה עם שותפינו בשטח, הקואליציה הבינלאומית, מוכנה לביצוע".

דובר ה- SDF טלאל סילו הודה בדבריו לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ על הסיוע האמריקני שניתן לכוחות המיליציה. לקראת הקרב על א-רקה, אישר טראמפ בחודש שעבר לספק נשק ל- SDF ולכוחות הכורדיים של ה- YPG (המהווים חלק מה- SDF). הפנטגון אישר בשבוע שעבר כי משלוחים של כלי רכב, נשק קל ותחמושת עושים כבר את דרכם אל אנשי ה- YPG.

הקרב לכיבוש א-רקה מתחיל לאחר חודשים של הכנה, במהלכם כבשו כוחות ה- SDF בהדרגה – בסיוע אווירי של כוחות הקואליציה – שטחים בצפון סוריה וסגרו בהדרגה על בירת דאע"ש. בחודש שעבר נכבשה העיר טבקה לאחר כ- 50 ימים של לחימה, ובסוף השבוע האחרון נכבש היעד ההכרחי האחרון לפני א-רקה – העיירה אל-מנסורה.

טלאל סילו מסר לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי הכוחות לכיבוש א-רקה החלו לנוע אתמול מ- 3 כיוונים: מצפון, ממזרח וממערב לעיר.