שר החוץ של קטר: אין לנו מושג מדוע מדינות המפרץ ניתקו את היחסיםשר החוץ של קטר, מוחמד בן עבד א-רחמן אאל ת'אני, טוען כי לארצו אין מושג מדוע מדינות המפרץ ניתקו עמה את היחסים הדיפלומטיים.

הבכיר הקטרי אמר את הדברים לפני שעה קלה במסיבת עיתונאים בפריז. לדבריו, אין ספק שהקשרים של קטר עם איראן או סוגיית ערוץ "אל-ג'זירה" אינם הגורם לכך. הוא אמר כי קטר מבינה את חששותיהן של שכנותיה באם הם קשורים בענייניהן הפנימיים. לדבריו, עליהן להבהיר במה הן מאשימות אותה, יש לנהל דיאלוג, ולקטר עומדת הזכות להגיב על האשמות אלו ולהפריכן. הוא הדגיש כי קטר אינה מתערבת בענייניהן של מדינות המפרץ.

רק דיאלוג! שר החוץ של קטר (צילום מסך, טוויטר משרד החוץ הקטרי)
רק דיאלוג! שר החוץ של קטר (צילום מסך, טוויטר משרד החוץ הקטרי)

שר החוץ של קטר הוא הודה לשליט כוויית, השייח' סבאח אל-אחמד אל-ג'אבר א-סבאח, על מאמציו ותיווכו לפתרון המשבר, והדגיש כי הדיאלוג הוא האופציה האסטרטגית של קטר. הוא טען כי הצעדים בהן נקטו מדינות המפרץ נגד קטר באו לאחר סדרה של קמפיינים תקשורתיים נגדה ולאחר שפצחנים (האקרים) פרצו לאתר סוכנות הידיעות הקטרית. הוא קרא להן לפתור את כל הסוגיות ביניהן לבינה באמצעות דיאלוג ולא באמצעות התקפה תקשורתית. השר הוסיף כי לאף אחד אין זכות לכפות אפוטרופסות על קטר או להכתיב לה איך להתנהג בענייניה הפנימיים.

ועוד כותרת מעניינת שיצאה ממסיבת העיתונאים של מוחמד בן עבד א-רחמן אאל ת'אני: לדבריו, הטענה לפיה קטר תומכת בחמאס – בטעות יסודה. הוא אמר, כי קטר אירחה בשטחה בכירים בארגון זה במטרה לסייע בתהליך הפיוס הפנים-פלסטיני בין הפת"ח והחמאס. הוא הבהיר כי קטר תומכת בממשלה הפלסטינית היושבת ברמאללה, וכי הסיוע המתמשך שהיא מעניקה מועבר לרצועת עזה ותושביה בפרט ולעם הפלסטיני בכלל, ולא לתנועת חמאס.

(המדיה הקטרית; ערוץ TRT בערבית)