שתי רקטות נחתו בשדרות, כיפת ברזל הופעלה

הסלמה בדרום: הפלסטינים שיגרו לפני שעה קלה מספר רקטות לעבר עוטף עזה. אזעקת צבע אדום הופעלה בעיר שדרות ובמועצה האזורית שער הנגב, ומערכת "כיפת ברזל" הופעלה.

דובר צה"ל מסר כי זוהו שמונה שיגורים, מתוכם יירטה המערכת שתי רקטות. שתי רקטות נפלו בשדרות, אחת מהן פגעה בבית מגורים. שני בני אדם נפצעו, מצבם קל עד בינוני והם פונו לבית החולים "ברזילי".

ברשת הופץ סרטון המראה את רגעי הפחד הערב בשדרות: בעוד "כיפת ברזל" מיירטת את אחת הרקטות בעודה באוויר, רקטה אחת התפוצצה על הקרקע.

מוקדם יותר הערב ירו מחבלים לעבר כלים אזרחיים שעסקו בעבודות להקמת המכשול במרחב גדר המערכת בצפון רצועת עזה. זוהתה פגיעה בכלי הנדסי, אך לא היו נפגעים בתקרית. בתגובה, טנק של צה״ל תקף עמדה של החמאס בצפון הרצועה.

(צילום: משטרת ישראל)
(צילום: משטרת ישראל)

צה"ל הגביר היום את הכוננות בגיזרת הדרום והורה ולסגור מספר כבישים בעוטף עזה. תושבי האזור התבקשו לנסוע בכבישים עוקפים. זאת מחשש שהחמאס ינסה לנקום את הריגתם אתמול של שניים מאנשיו מירי של טנק צה"ל לעבר עמדה בה שהו בצפון רצועת עזה. הירי בוצע לאחר שהשניים ירו לעבר כוח של חיילי צה"ל. לא היו נפגעים בקרב החיילים.

בעזה מיהרו להשמיע קריאות לנקמה. דובר הארגון, פאוזי ברהום, אמר בהצהרה לעיתונות כי החמאס רואה בחומרה את הפגיעה באנשיו והוא מטיל על ישראל את האחריות להשלכות של הסלמה זו. הזרוע הצבאית של החמאס טענה כי ישראל משקרת וכי הירי של אנשיה בוצע במסגרת תצוגת תכלית שנערכה במהלך אימון במוצב "אשקלון" של הארגון בצפון הרצועה, וכלל לא כוון לעבר חיילי צה"ל. בצה"ל העריכו מאוחר יותר כי ירי הצלפים הפלסטיניים אכן לא היה מכוון. עם זאת, בישראל הבהירו כי תגובה של החמאס להרג אנשיו תוביל לתגובה ישראלית קשה והולמת, ותפגע בנסיונות להגיע להסדרה בין הצדדים.במהלך היום פרצו אחת עשרה שריפות בגזרת עוטף עזה כתוצאה משיגור בלוני תבערה מהרצועה. הושגה שליטה בכל מוקדי האש.

דובר צה"ל מסר בצהריים כי "לאור הצהרות חמאס וזיהוי פינוי מוצבים של ארגון הטרור חמאס, הוחלט בפיקוד הדרום על הגברת הכוננות וסגירת מספר צירי תנועה במרחב עוטף עזה. מעבר לזה אין הנחיות מיוחדות לעורף. אנו פועלים להבטחת ביטחון תושבי האזור, לא נאפשר פגיעה באזרחים ובחיילים, ערוכים למגוון תרחישים".