תינוק שלישי מת בעזה תוך 24 שעות; המדיה החמאסית פתחה בקמפיין נגד הרשות הפלסטינית


משרד הבריאות הפלסטיני בעזה מסר כי תינוק שלישי מת הבוקר ברצועה כתוצאה מסירובה של הרשות הפלסטינית להעניק לו אישור לצאת לטיפול רפואי בישראל.

דובר משרד הבריאות בעזה, הד"ר אשרף אל-קדרה, אמר כי איבראהים סמיר טביל, בן תשעה חודשים, היה חולה בסיסטיק פיברוזיס, ומשפחתו פנתה לפני חודש למשרד הבריאות ברמאללה בבקשה לאפשר לו לקבל טיפול רפואי מחוץ לרצועה – אך לא נענתה. הוא מצטרף לשני תינוקות בני שבעה ימים שנולדו עם בעיות בריאות חמורות ומתו ביממה האחרונה.

מנתונים שמוסרים ארגון זכויות רופאים לזכויות אדם ומעדויות של תושבים ברצועת עזה עולה, כי הרשות הפלסטינית הפחיתה באופן דרמטי את מספר האישורים (טפסי התחייבות כספית מטעמה) שהיא מעניקה לתושבי הרצועה, שמאפשרים להם לקבל טיפול רפואי בישראל – במה שנדמה כצעד מכוון של הרשות במסגרת מאבקה בחמאס. בטאון החמאס "א-ריסאלה" טוען כי מתחילת השנה מתו 11 בני אדם בשל מדיניותה של הרשות. משרד הבריאות ברמאללה מכחיש, וטוען כי לא חל שינוי במדיניות.

על פי הנתונים שמסר אל-קדרה, ישנם בין 4000-3000 חולים ברצועה שנשקפת סכנה לחייהם אם לא יקבלו טיפול רפואי דחוף בחו"ל.

עוד לפני שהתקבלה הידיעה על מותו של התינוק השלישי, המדיה הפרו-חמאסית פתחה בקמפיין הנושא את הכותרת "השהידים של המצור". היא מטילה על הרשות הפלסטינית את האחריות למותם של תינוקות וילדים שנזקקו לטיפול רפואי דחוף מחוץ לרצועה ומתו מפני שלא קיבלו אותו.

(מודעה בקמפיין, מתוך טוויטר)
(מודעה בקמפיין, מתוך טוויטר)