אבו מאזן הודה ליו"ר הפרלמנט של כוויית שתקף משלחת של הכנסת בכינוס בינלאומי

יו"ר הפרלמנט של כוויית, מרזוק אל-ראנם, שתקף שלשום בחריפות משלחת של הכנסת בכינוס פרלמנטרי בינלאומי ברוסיה, ממשיך לככב ברשתות החברתיות הערביות ולקבל שבחים על דבריו.

הוועידה השנתית של האיגוד הבין-פרלמנטרי (IPU) – ארגון-גג בינלאומי של פרלמנטים – שהתכנסה השבוע בסנט פטרסבורג, אישרה שלשום הצעות החלטה אנטי-ישראליות שכללו קריאה לשחרורם מהכלא של הבכירים הפלסטיניים מרואן ברגותי ואחמד סעדאת (שהורשעו במעשי טרור) ושל חברי פרלמנט פלסטיניים הנתונים במעצר מנהלי. המשלחת הישראלית בראשות חבר הכנסת נחמן שי (המחנה הציוני) מחתה על ההחלטות, וזכתה על כך לגינויים מחבר המשלחת הפלסטינית לוועידה ומנציגיהן של מספר מדינות (בין היתר – סוריה, ירדן ופקיסטן). יו"ר הפרלמנט של כוויית, מרזוק אל-ראנם, היה חריף במיוחד כשהגיב על דבריו של "נציג הפרלמנט הכובש והגזלן, המייצג את הסוג המסוכן ביותר של טרור – טרור של מדינה". הוא קרא לשי "לקחת את התיק ולצאת מהאולם": "צא מן האולם מיד, אם יש לך טיפה של כבוד. כובשים, רוצחי ילדים!".

דבריו של אל-ראנם זכו למחיאות כפיים. סרטון ערוך, בו נראים חברי המשלחת הישראלית כשהם יוצאים מהאולם לאחר דבריו של יו"ר הפרלמנט הכווייתי, הפך לויראלי ברשתות החברתיות הערביות. אל-ראנם מוצג כמי ש"גירש" את המשלחת הישראלית, וזוכה על כך למחמאות.

אל-ראנם קוצר גם רווחים פוליטיים מהמהלך שעשה. אתמול הוא זכה לשבחים משליט כוויית, השייח' סבאח אל-אחמד אל-ג'אבר א-סבאח. יו"ר הלשכה המדינית של החמאס, איסמאעיל הניה, התקשר לאל-ראנם ובירך אותו על "הצעד המבורך" שעשה: "הבעת את מצפונה של האומה כלפי העם הפלסטיני וסייעת לסוגיה הפלסטינית במקום בו היא זקוקה לסיוע".

היום הצטרף גם יו"ר הרשות הפלסטינית לברכות: סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית ופ"א מדווחת, כי במברק ששלח לאל-ראנם, כתב אבו מאזן: "בשם העם הפלסטיני ובשמי אישית, אני מבקש להביע את התודה וההערכה על העמדה האמיצה שגילית כדי לחשוף את האמת, ובפרט על תשובתך הנחרצת ליו"ר משלחת הכנסת הישראלית ועמידתך מולו… בשל ההפרות הישראליות הפושעות נגד בני העם הפלסטיני".

[תמונת הנושא: אל-ראנם, צילום מסך מתוך ערוץ הפרלמנט הכווייתי]