אבו מאזן: ירושלים – בירתה הנצחית של מדינת פלסטין; עלינו לשמור על הניצחון שהושג בירושלים

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן נפגש אתמול [שבת] עם מאות מתושביה הפלסטיניים של מזרח ירושלים, שהגיעו למוקאטעה ברמאללה להשתתף בכינוס שנועד לציין את ההישג הפלסטיני באל-אקסא.

באירוע נכחו ראש הממשלה הפלסטיני ראמי אל-חמדאללה, חברים בוועד הפועל של אש"ף ובוועד המרכזי של הפת"ח, ראשי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים ואנשי דת מוסלמים ונוצרים. אבו מאזן אמר בנאומו כי על הפלסטינים לשמור על הניצחון שהושג בירושלים כדי להשיג נצחונות אחרים.

בראשית דבריו בירך אבו מאזן את הפלסטינים המתגוררים בירושלים, "הבירה הנצחית של מדינת פלסטין". הוא שיגר "ברכות לכל השהידים של אל-קודס שנפלו למען אללה, אל-אקסא והכנסייה…. ברכות לרוחו של האח הלוחם פייסל אל-חוסייני [לשעבר מחזיק תיק ירושלים ברשות הפלסטינית]. ברכות לשהיד הגדול – שהיד הקסטל עבד אל-קאדר אל-חוסייני [נהרג באפריל 1948, במהלך הקרבות על הקסטל]. ברכות נאמנות לרוח המופתי הגדול של פלסטין והמגן של ערביותה, מוחמד אמין אל-חוסייני, שאיננו יכולים לשכוח את מעלותיו, את מאבקו ואת ההיסטוריה שלו – הוא אשר בילה את חייו בהגנה על פלסטין…".

אבו מאזן המשיך ושיבח באריכות את מאבקם של הפלסטינים הירושלמים להחזרת המצב במתחם אל-אקסא לקדמותו, ואמר כי ההנהגה הפלסטינית נענתה לקריאה שהפנו אליה: "נמשיך בדרך זו, וכפי שאמר אחי, מחמוד אל-עאלול [סגנו בתנועת הפת"ח]: זו מערכה, ואנחנו בתחילת הדרך, דרכנו ארוכה. איננו מרמים אף אחד באומרנו כי המערכה ארוכה, ואנחנו מוכנים… אחרי היום – איננו מפחדים. המערכה שהתרחשה הייתה עזה וקשה, מערכה שיכולנו להפסידה כהרף עין, אלמלא רצון אללה ולולא עשיתם מה שעשיתם ועמדתם איתן". הוא הוסיף, כי "עלינו 'להיאחז בציפורניים" בניצחון [שהשגנו] ולשמור עליו, ושלא יישמט מבין ידינו – [וזאת] למען ניצחון אחר ולמען צעד אחר. הצעדים ארוכים, קשים ומרים. למרות 52 שנה שאנו תחת כיבוש ולמרות 70 שנה של פליטוּת – לא התייאשנו… רצוננו כפי שהיה בהתחלה… לעולם לא נצא מארץ זו, הטעות שעשינו ב- 1948 לא תישנה…".

ועוד מדבריו של אבו מאזן: "כולנו מוראביטון. ברכות למוראביטון ולמוראביטאת העומדים איתן ובסבלנות… כולכם הייתם 'כאיש אחד בלב אחד', כולכם עשיתם מה שהיה צריך לעשות…". יו"ר הרשות הבהיר כי ההנהגה הפלסטינית ממשיכה ומתמידה בביצוע כל ההחלטות אותה קיבלה במהלך המערכה על אל-אקסא: "אך החשוב מכל הוא, ואני שב וחוזר על כך: אנחנו נשארים פה – למרות ההתנחלות, למרות הרס הבתים, למרות ההתקפות והמאסרים".