אבו מאזן: נמשיך לשלם למשפחות האסירים והשהידים – זו חובה לאומית ומוסרית

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן מבהיר כי התשלומים שהרשות מעבירה למשפחותיהם של האסירים הביטחוניים הכלואים בישראל, כמו גם למשפחותיהם של השהידים (שביצעו פיגועים נגד ישראלים או נהרגו בעימותים מול כוחות הביטחון הישראליים) – יימשכו.

אבו מאזן אמר את הדברים בנאום שנשא היום בישיבת המועצה המהפכנית של הפת"ח, שהתכנסה ברמאללה. לדבריו, "[זו] חובה לאומית, מוסרית, פוליטית והומניטרית. עשינו זאת מאז תחילת המהפכה".

סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית ופ"א – שדיווחה על נאומו של אבו מאזן – מסרה עוד, כי יו"ר הרשות הצדיע לתושביה הפלסטיניים של ירושלים – "הבירה הנצחית של מדינת פלסטין", כהגדרתו – על עמידתם מול "העריצות והשרירותיות של הכיבוש", ועל שהצליחו לסכל את הצבת המגנומטרים בשערי הכניסה למסגד אל-אקסא.

בסוקרו את הסכנה הטמונה עבור הפלסטינים בהצהרת בלפור מאז ניתנה (ב- 2 בנובמבר 1917) ועד היום, תקף אבו מאזן את בריטניה על "ההתנכרות [שלה] לזכויות הפוליטיות של עמנו במולדתו". הוא קרא לממשלת בריטניה (ולא בפעם הראשונה) להתנצל על "העוול ההיסטורי נגד עמנו", ולנקוט בצעדים בהקשר זה – ובכלל זאת להכיר במדינת פלסטין, ולסגת מהכוונה לציין באירועים חגיגיים 100 שנה למתן ההצהרה.

אבו מאזן סקר בישיבה את ההתפתחויות הפוליטיות האחרונות. הוא אמר כי השלמת האחדות הלאומית עם החמאס היא "בחירתנו האסטרטגית… נעשה כל שבכוחנו כדי להשיג זאת ולהקל את הסבל מעל עמנו". הוא שיבח את מצרים על התפקיד שהיא ממלאת בהשגת האחדות הפנים-פלסטינית. הראיס הפלסטיני הדגיש כי תנועת הפת"ח מתייחסת לפגישות בקאהיר לסיום הפיצול "בצורה החיובית ביותר", כשמטרתה היא לאפשר את פעולתה של הממשלה הפלסטינית בעזה "כפי שכך הוא המצב בגדה, כדי שיהיו רשות אחת, חוק אחד, מינהל אחד ונשק אחד…".

"חובה לאומית, מוסרית, פוליטית והומניטרית": אבו מאזן (צילום מסך ארכיוני, הערוץ שלו ביוטיוב)
"חובה לאומית, מוסרית, פוליטית והומניטרית": אבו מאזן (צילום מסך ארכיוני, הערוץ שלו ביוטיוב)