איסמאעיל הניה בשיחה עם עבדאללה מלך ירדן: פלסטין היא פלסטין וירדן היא ירדן

ראש הלשכה המדינית של החמאס, איסמאעיל הניה, התקשר היום לעבדאללה מלך ירדן ועדכן אותו בהתפתחויות בכל הנוגע לפיוס הפנים-פלסטיני.

על פי הדיווח באתר הרשמי של החמאס, הניה אמר בשיחה כי ארגונו רציני ביחס להסכם הפיוס, וממשיך ביישומו. לדבריו, חילוקי הדעות בין הפת"ח והחמאס "מאחורינו, במיוחד ששלב זה מצריך אחדות פלסטינית".

מנהיג החמאס הדגיש במהלך השיחה את התנגדות ארגונו "לכל המזימות וההצעות של המולדת החלופית", קרי – להקמתה של מדינה פלסטינית בירדן. לדבריו, "פלסטין היא פלסטין וירדן היא ירדן, ולא נאפשר לאף תיאוריה על המולדת החלופית להיות מיושמת בירדן, שהינה ארץ ערבית מושרשת, עם ריבונות, היסטוריה ועם משלה". הניה הוסיף כי החמאס מחויב לבטחונה של ירדן, ש"הינו בטחוננו. הביטחון הלאומי של ירדן מוגן".

בנוסף, הניה הביע את הערכת ארגונו לתפקיד שממלאת ירדן כאפוטרופוסית על המקומות הקדושים בירושלים ולעמידתה מול כל ניסיון לפגוע בעיר ובמקומות הקדושים לנצרות ולאסלאם שבה.

בדיווח הרשמי שיצא מירדן על השיחה נאמר כי המלך בירך את העם הפלסטיני על הסכם הפיוס והביע את "תמיכתה המלאה של ירדן באחים הפלסטיניים בעמידה מול האתגרים". הוא הדגיש את "חשיבותה של העבודה המשותפת כדי להגן על זכויותינו בירושלים ולתמוך בסוגיה הפלסטינית. זה נמצא בראש סדר העדיפויות שלנו בירדן, וכך זה צריך להישאר עבור כל המדינות הערביות והאסלאמיות כדי שעמדתנו תהיה מאוחדת".

הניה (צילום מסך ארכיוני, אתר החמאס)
הניה (צילום מסך ארכיוני, אתר החמאס)