איראן: ח'אמנאי בפגישה עם הממשלה החדשה בראשות רוחאני: צריך לשמור על "הרוח המהפכנית והדתית בדיפלומטיה"

מנהיג איראן עלי ח'אמנאי נפגש היום עם ממשלתו החדשה של הנשיא חסן רוחאני.

בתחילת המפגש סקר רוחאני את הישגיה של הממשלה היוצאת ואת התכניות שהממשלה החדשה מתעתדת לקדם. ח'אמנאי מצידו הגיע עם רשימת מפורטת של המלצות והדרכות לנשיא ולשריו.

סוכנות הידיעות האיראנית "טסנים" מדווחת כי המנהיג העליון הדגיש את הצורך לשמור על "הרוח המהפכנית והדתית בדיפלומטיה". הוא קרא לדיפלומטים של איראן להיות גאים במהפכה האיראנית ו"לדבוק בנורמות הלאומיות, כלומר אלו שמקורם במהפכה – כמו העמידה נגד היהירות, העריצות והמערכת ההגמונית". לדבריו, דבקות בעמדות ובערכים המהפכניים תקנה לדיפלומטים הערכה בזירה הבינלאומית.

"ערניים" (תמונה מהמפגש. האתר של ח'אמנאי, CC BY 4.0)
"ערניים" (תמונה מהמפגש. האתר של ח'אמנאי, CC BY 4.0)

בנוסף, ח'אמנאי קרא לפתוח "מטריה בינלאומית לעולם" ולהימנע מהתמקדות בהידוק היחסים עם מספר מצומצם של מדינות: "בגישתנו הדיפלומטית, עלינו להיות מאוד ערניים, מעודכנים, מהירים ונבונים לעמוד מול האויבים כמו בעבר".

כמו בהזדמנויות קודמות, המנהיג העליון של איראן קרא לחברי הממשלה להעמיד בראש סדר העדיפויות את הכלכלה. הוא הדגיש את הצורך במאמצים מתמשכים למאבק באבטלה ולשיפור תנאי חייהם של תושבי המדינה. ח'אמנאי קרא לממשלה להיאבק בתופעות השחיתות הכלכלית, לפעול להפסקת התלות הכלכלית בהכנסות הנפט, ולעמול למעבר מ"כלכלת נפט" לכלכלה "יצרנית ועממית" המבוססת על היכולות ומשאבי האנוש המקומיים.

ועוד מהמלצותיו של ח'אמנאי לשרי הממשלה: הדגשת חשיבותה של עבודת הצוות בקרב חברי הממשלה; עליהם לעבוד קשה וללא אנוכיות כדי לענות על דרישותיהם של האזרחים; עליהם להיות סבלניים כלפי קולות של ביקורת, ולשמור על קשר הדוק עם האזרחים בכדי להבין טוב יותר את המציאות בה הם חיים; על השרים לחזק את רוח הצניעות במגעיהם עם הציבור ולהימנע מאריסטוקרטיה.

(האתר של ח'מאנאי, CC BY 4.0)
(האתר של ח'מאנאי, CC BY 4.0)