איראן מאיימת בתגובה "מוחצת" אם ארה"ב תגדיר את משמרות המהפכה כארגון טרור

דובר משרד החוץ של איראן, בהראם קאסמי, מאיים כי תגובתה של איראן למהלך אמריקני שיגדיר את "משמרות המהפכה האיראניים" כארגון טרור תהיה מוחצת.

קאסמי אמר את הדברים במהלך מסיבת עיתונאים בטהראן. הוא הביע תקווה כי ארה"ב לא תמשיך לבצע את טעויותיה האסטרטגיות, כהגדרתו, והוסיף כי אם היא תכלול את "משמרות המהפכה האיראניים" ברשימת ארגוני הטרור – "תגובתה של איראן תהיה תקיפה, מכריעה ומוחצת, וארה"ב תישא באחריות לתוצאותיה".

תגובה מוחצת: קאסמי (Tasnim, CC BY 4.0)
תגובה מוחצת: קאסמי (Tasnim, CC BY 4.0)

אזהרתו של קאסמי מצטרפת לאיומים שהשמיע אתמול מוחמד עלי ג'עפרי, מפקד "משמרות המהפכה האיראניים", בעקבות דיווחים בסוף השבוע לפיהם ארה"ב מתכננת להטיל סנקציות נוספות על איראן, שיכללו את הגדרתם של ה"משמרות" כארגון טרור. במהלך ישיבה של בכירי ה"משמרות" הזהיר ג'עפרי כי אם הידיעות על "החלטתו הטיפשית של הממשל האמריקני" בסוגיה זו יתבררו כנכונות, "משמרות המהפכה יתייחסו לצבא האמריקני – בכל העולם, ובפרט במזרח התיכון – כמו לכוחות דאע"ש".

ג'עפרי הוסיף ואיים, כי אם ארה"ב תטיל סנקציות חדשות על ארצו, "היא תצטרך להעתיק את בסיסיה האזוריים מחוץ לטווח הטילים של איראן, המגיעים עד ל- 2,000 ק"מ".

שר החוץ האיראני מוחמד ג'ואד זריף התייחס אתמול אף הוא לאפשרות שארה"ב תגדיר את "משמרות המהפכה האיראניים" כארגון טרור. זריף אמר לכתבים בטהראן כי תגובתה של ארצו לצעד כזה "בהחלט תהיה קשה מאוד".