איראן: נגיב על המתקפה של ישראל על שדה התעופה הצבאי בסוריה, טראמפ צבוע ואימפולסיבי

עלי אכבר ולאיתי, יועצו של מנהיג איראן עלי ח'אמנאי, הגיע היום לביקור בדמשק, וסיפק לתקשורת הצהרה מאיימת כנגד ישראל בעקבות התקיפה המיוחסת לה על שדה התעופה הצבאי הסורי T-4 שבאזור חומס.

הערוץ הלבנוני "אל-מיאדין" מסר כי וליאתי הבהיר שהפשע של ישראל, כהגדרתו, לא יישאר ללא תגובה.

ואילו שר החוץ האיראני, מוחמד ג'ואד זריף, התייחס לפני שעה קלה להאשמות ולאיומים היוצאים מהממשל האמריקני על תגובה אפשרית קרובה למתקפה הכימית שביצע צבא סוריה בעיר דומא שברוטה המזרחית.

ב"ציוץ" בחשבון הטוויטר האישי שלו כתב זריף כי האשמותיו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כלפי איראן על אחריותה למתקפה הכימית בדומא הינן צבועות, מאחר שאיראן "גינתה בעקביות שימוש בנשק כימי והייתה בעצמה קורבן לשימוש בנשק זה על ידי [נשיא עיראק לשעבר] סדאם [חוסיין] [שעשה זאת] בתמיכת ארה"ב". זריף הוסיף כי "איומיו [של טראמפ] לחזור על פעולות אימפולסיביות של תוקפנות הינם סימפטומטיים למדיניות האמריקנית העוזרת לקיצונים".

דובר משרד החוץ האיראני, בהראם קאסמי, גינה אתמול את המתקפה על שדה התעופה T-4. בהודעה שפרסם נאמר כי ישראל מפרה את החוק הבינלאומי ופוגעת בשלמותה הטריטוריאלית של סוריה, וכי המתקפה מחזקת את הטרור והקיצוניות בסוריה, מסבכת את המשבר במדינה זו ואת המשוואות האזוריות.

ובתוך כך, סוכנות הידיעות האיראנית "טסנים" דיווחה היום כי גופותיהם של שבעת האיראנים שנהרגו במתקפה על בסיס T-4 בסוריה הועברו לטהראן לקראת טקסי הקבורה.

תמונות חלק מההרוגים האיראנים בבסיס T-4 (הרשתות החברתיות)
תמונות חלק מההרוגים האיראנים בבסיס T-4 (הרשתות החברתיות)