איראן: תשעה חיילים איראניים נהרגו בפיגוע במחוז סיסתאן ובלוצ'יסתאן


ארגון הג'יהאד הבלוצ'י "ג'יש אל-עדל" (צבא הצדק) קיבל עליו את האחריות למותם של תשעה חיילים איראניים, שנהרגו בהתקפה עליהם מן המארב. הפיגוע אירע אתמול בעיר מירג'אוה, הנמצאת במחוז סיסתאן ובלוצ'יסתאן שבדרום-מזרח איראן.

בני המיעוט האתני הבלוצ'י, שהינם סונים, דורשים עצמאות לחבל הארץ הבלוצ'י, הנמצא במשולש הגבולות שבין איראן, פקיסטן ואפגניסטן. "ג'יש אל-עדל", שנוסד בשנת 2012, הוא אחד מהארגונים הבלוצ'יים הרבים הפועלים באזור נגד הכוחות האיראניים ומבצעים גם פיגועי טרור בשטח פקיסטן.

סמל ארגון "ג'יש אל-עדל" (טוויטר)
סמל ארגון "ג'יש אל-עדל" (טוויטר)

בהודעה שפורסמה אמש בחשבון הטוויטר של הארגון נאמר, כי עשרה חיילים של "משמרות המהפכה האיראניים" נהרגו ב"פעולה איכותית" שבוצעה על ידו בעיר מירג'אוה, הסמוכה לגבול עם פקיסטן. הארגון אף טוען כי הצליח לשבות קצין איראני.

סוכנות הידיעות האיראנית הרשמית אירנ"א אישרה היום, כי תשעה חיילים במשמר הגבול האיראני נהרגו ושניים נפצעו במהלך פטרול גבול אותו ביצעו במירג'אוה. המפגעים הצליחו להימלט לשטח פקיסטן.

דובר המשטרה האיראנית, הגנרל סעיד מונתזר אל-מהדי, אמר כי פקיסטן צריכה לקבל עליה את האחריות לפיגוע שיצא מתוך שטחה. בראיון אמש לסוכנות הידיעות האיראנית "טסנים" אמר הקצין הבכיר כי אנשי משמר הגבול האיראני נהרגו בירי מכלי נשק לטווח ארוך שבוצע מתוך שטח פקיסטן.

שר החוץ של איראן, מוחמד ג'ואד זריף, הביע את צערו ומסר את תנחומיו על מותם של שומרי הגבול האיראניים. הוא אמר, כי איראן תפעל בכל הערוצים הדיפלומטיים כדי להעניש את המפגעים.

("אירנא"; "טסנים"; חשבון הטוויטר של "ג'יש אל-עדל")