אל-חות'י: סעודיה מסייעת ל"אל-קאעדה" בתימן

הערוץ התימני "אל-מסירה" שידר לפני שעה קלה זו את נאומו של מנהיג המיליציה החות'ית "אנסאר אללה" עבד אל-מאלכ אל-חות'י.

זוהי הופעה תקשורתית ראשונה של אל-חות'י מזה כשלושה שבועות. בפעם האחרונה שודר נאום שלו ב- 26 למרץ, עם פרוץ מבצע "סופת הנחישות" של הקואליציה בהובלת סעודיה.

בפתח דבריו יצא אל-חות'י כנגד המשולש האמריקאי-ישראלי-סעודי. הוא האשים את ארה"ב כי היא זו המנהלת את התוקפנות כנגד תימן, בעוד המשטר הסעודי הוא החייל שלה ומשרתה. הוא טען כי לישראל אינטרס משותף במבצע זה עם סעודיה, ותהה רטורית כיצד התוקפנות האמריקנית-ישראלית נתפסת כפועלת להגנת הביטחון הלאומי הערבית: "איזו ערביות [במקור: עורובה] היא זו [הנמצאת] בחיקן של ישראל ואמריקה? הערביות האמיתית לא תהיה באף מצב תחת חסותה של ישראל ובהנהגת אמריקה". לדבריו, מי שתומך בתוקפנות זו הינו שותף לעמדתה של ישראל.

המנהיג החות'י (מתוך שידורי "אל-מסירה")
המנהיג החות'י (מתוך שידורי "אל-מסירה")

בהמשך נאומו, טען המנהיג החות'י כי לפני תחילת המבצע הצבאי התקיים דיאלוג פנים-תימני בכדי להגיע להסדר פוליטי, וכי "יד חיצונית" פעלה כדי להכשיל את התהליך. הוא הדגיש כי תוקפנותה של סעודיה אינה לגיטימית בכל קנה מידה, והאשים כי ההפצצות האוויריות שלה נועדו לסייע לארגון "אל-קאעדה" לחזק את שליטתו על דרום תימן. הוא פנה לאנשי הדרום והציע שיתוף פעולה עמם "כדי להביס את 'אל-קאעדה' ואת הפולש הזר".

מנהיג המיליציה החות'ית סיים את נאומו בעמידה על זכותו של העם התימני לצאת מול התוקפנות בכל האמצעים, ובהתאם לנסיבות המערכה: העם התימני לא ייכנע לתוקפנות הסעודית נגדו.