אנקרה, טורקיה: הזמר הבריטי-מוסלמי קט סטיבנס נפגש עם ארדואן

אורח באנקרה: הזמר והיוצר הבריטי יוסוף אסלאם, הידוע יותר בשם קט סטיבנס, הגיע היום לביקור בטורקיה.

סטיבנס בן ה- 68 – הנחשב לאחד הזמרים המצליחים של שנות השבעים – התאסלם בשנת 1977. הוא מקדיש כיום את עיקר זמנו ומרצו למטרות פילנתרופיות, המיועדות ברובן עבור קהילות מוסלמיות ברחבי העולם. הוא בא לטורקיה במסגרת משלחת הפועלת למען הקמתו של מסגד חדש בעיר קיימברידג' בבריטניה, ולשם כך מבקשת להסתייע בגורמים רשמיים בטורקיה לשם מימון הפרויקט.

סטיבנס נפגש באנקרה עם סגן שר החוץ הטורקי נועמאן קורטולמוש ועם פקידים במינהל הטורקי לעניינים דתיים [במקור בטורקית: Diyanet İşleri Başkanlığı – הגוף האחראי מטעם המדינה לספק ולנהל את שירותי הדת בטורקיה, אך פעיל גם במיזמים להקמת מסגדים מחוצה לה]. לאחר מכן התקבל הזמר-הידוען לפגישה בארמון הנשיאות עם הנשיא רג'פ טאיפ ארדואן. הפגישה נמשכה שעה ורבע.

אסלאם-סטיבנס (אפריל 2015. Bryan Ledgard, flickr, CC BY 2.0)
אסלאם-סטיבנס (אפריל 2015. Bryan Ledgard, flickr, CC BY 2.0)

הוועדה לתכנון של מועצת העיר קיימברידג' אישרה באוגוסט 2012 את התוכניות להקמתו של המסגד החדש. הוא ישמש את התושבים המוסלמים הגרים בעיר (שמספרם מוערך בכמה אלפים), וכן יהווה מקום תפילה לסטודנטים מוסלמים הבאים ללמוד באוניברסיטה היוקרתית של קיימברידג'.

המסגד יהיה המסגד הראשון הידידותי לסביבה שיוקם באירופה. במהלך תפעולו השוטף ייעשה שימוש באנרגיה סולארית לצורכי תאורה, וכן במי קולחין (מי שפכים מטוהרים) להשקיית השטחים הירוקים במיתחם.

(אנאדולו; dailysabah)