ארדואן: טורקיה לא תעזוב את ירושלים לחסדם של פולשים ורוצחים

נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן ממשיך לספק הצהרות לוחמניות נגד ישראל וארה"ב, וזאת בעקבות הצהרתו הפומבית של דונלד טראמפ ב- 6 בדצמבר, בה הכיר בירושלים כבירת ישראל והודיע כי הנחה את מחלקת המדינה לפתוח בהכנות להעברת השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים.

בכינוס של מפלגת "הצדק והפיתוח" (AKP), שנערך אתמול במחוז שירנאק (דרום-מזרח טורקיה), התייחס ארדואן להחלטה שקיבלה העצרת הכללית של האו"ם ביום חמישי (21 בדצמבר), אשר דחתה ברוב גדול את ההכרה האמריקנית בירושלים כבירת ישראל (128 מדינות הצביעו בעד ההחלטה, 9 נגדה, 35 מדינות נמנעו). ארדואן שיבח את המדינות שהצביעו בעד ההחלטה על עמדתן וציין כי "האיומים שהושמעו על ידי ישראל והממשל האמריקני לפני ההצבעה לא עבדו. הדולרים לא עבדו, האיומים לא עבדו. אלו שחשבו שיוכלו לבנות אימפריה של פחד באמצעות הכוח של כלכלה, צבא ותקשורת חוו את אחת המפלות הדיפלומטיות הגדולות ביותר בהיסטוריה שלהם". לדבריו, ההצבעה הוכיחה ש"ישנם ערכים בעולם הזה שלא ניתן לקנות אותם".

הנשיא הטורקי קרא לממשל טראמפ "לתקן באופן מיידי את טעותו", והוסיף כי "העמדות הפרובוקטיביות של הממשלים הישראלי והאמריקני גורמים סיפוק אך ורק לפנטים ולארגוני הטרור באזור".

ארדואן הבטיח כי ארצו לא תעזוב את ירושלים לחסדם של "פולשים ורוצחים", כהגדרתו, ולא תסכים "להקריב את המעמד ההיסטורי" של העיר: "אנחנו נדרוש את זכויותינו מבלי להתחשב בהשמצות של החוצפנים הללו, שאינם יודעים דבר על ההיסטוריה, ההגינות או הדיפלומטיה, ומבלי להתפשר על כבודנו העתיק של אלפי שנים ומבלי לחשוש מאיומים… לא נאפשר להם להפוך את ירושלים – עיר השלום והנביאים – למרחץ דמים".

(אתר הנשיאות הטורקיתhurriyetdailynews)