בכיר בחמאס: הסכם עם ישראל – בסוף החודש

סוכנות הידיעות הטורקית "אנאדולו" טוענת כי ההסכם להסדרה בין ישראל והחמאס הולך ומתקרב.

בכיר בארגון החמאס – ששמו אינו מזוהה בכתבה – מסר לסוכנות כי המשא ומתן עם ישראל יסתיים בסוף חודש אוגוסט. לדבריו, הצדדים "ינסו" האחד את השני במהלך השבועיים הקרובים.

מהפרטים שמסר הבכיר החמאסי עולה כי בנוסף למצרים ולאו"ם העוסקים בתיווך בין ארגונו לישראל, גם קטר וטורקיה ממלאות תפקיד פעיל במשא ומתן.

לדברי איש החמאס הבכיר, ההסכם המתגבש צפוי לכלול התחייבות של הצדדים להפסקת אש למשך חמש שנים. במסגרת הפסקת אש זו, הפלסטינים יפסיקו לשגר מהרצועה עפיפונים ובלוני תבערה לעבר שטח ישראל. ההסכם יכלול עסקה לשחרורם של ארבעת השבויים והנעדרים הישראלים המוחזקים בידי החמאס. מעבר רפיח שבין רצועת עזה למצרים ייפתח באופן קבוע, ישראל תקל את הסגר על הרצועה ותאפשר מעבר סחורות במעבר כרם שלום. בנוסף, בחצי האי סיני ייבנו נמל ימי ושדה תעופה שישרתו את תושבי רצועת עזה.

משלחת חמאס בראשותו של סאלח אל-עארורי, הנמצאת בימים האחרונים ברצועה לצורך דיונים על מתווה ההסדרה המצרי להפסקת אש בין ישראל והחמאס, אמורה לשוב ביממה הקרובה לקאהיר ולהציג את תשובת החמאס למתווה. ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמאעיל הניה, אמר היום כי המשלחת תציג בקאהיר את ה"חזון" של הארגון בכל הקשור לסוגיות העומדות על הפרק, ובכללן הפיוס עם הפת"ח.

פעילות צה"ל ברצועת עזה, תמונת אילוסטרציה (IDF, flickr, CC BY-SA 2.0)
פעילות צה"ל ברצועת עזה, תמונת אילוסטרציה (IDF, flickr, CC BY-SA 2.0)