דאע"ש הוציא להורג עיתונאי במוסול; הוצאות להורג בעיר הלובית סירת

ארגון "המדינה האסלאמית" (דאע"ש) הוציא להורג עיתונאי עיראקי בעיר מוסול, הנמצאת בשליטתו מאז יוני 2014.

זנון א-סבעאוי, קצין בכיר במשטרת נינוה, מסר כי העיתונאי עאדל א-סאאר, כתב הערוץ הלווייני "סלאח א-דין", הוצא להורג בירי באחת מהכיכרות במערב העיר. לדברי הקצין, דאע"ש הזהיר את העיתונאים בעיר כי גורלם יהיה זהה במידה ויעברו על ההוראות של הארגון.

בתחילת החודש הוציא דאע"ש להורג במוסול שלושה אחים, בני משפחת אל-עבידי. השלושה, שעבדו כעיתונאים, הואשמו במסירת ידיעות ותמונות לכלי תקשורת מקומיים וזרים המלמדות על המתרחש בשטחים שבשליטת דאע"ש.

וידיעה שמגיעה מעיר החוף הלובית סירת, הנמצאת בשליטת דאע"ש: עדי ראייה מקרב התושבים מסרו לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי ארבעה אנשים, לבושים בבגדים הכתומים של הנידונים למוות, הוצאו אתמול להורג בעיר.

ככל הנראה, לסרטון וידיאו קצר שהופץ אתמול ברשת על ידי שלוחת דאע"ש בלוב יש קשר לדיווח זה. הסרט, הנושא את הכותרת "הנקמה במרגלים הטמאים", מראה את הוצאתו להורג ביריות של אדם שהואשם בריגול. ההוצאה להורג בוצעה לאחר שהנידון למוות נקשר לצלב עץ, ומעליו נתלה שלט לפיו הוא משתייך ל"שחר לוב" (פג'ר ליביא) – הכוח המזוין של הכוחות האסלאמיים במדינה, אשר הקימו ממשלה בעיר הבירה טריפולי (ממשלה שאינה זוכה להכרה בינלאומית. הממשלה הלובית המוכרת יושבת בטוברוק, צפון מזרח המדינה, קרוב לגבול עם מצרים).

וידוי לפני המוות (מתוך סרטון דאע"ש ברשת)
וידוי לפני המוות (מתוך סרטון דאע"ש ברשת)

ההוצאות להורג אתמול באות לאחר שבתחילת החודש הצליחו אנשי דאע"ש לדכא ניסיון מרד באחת משכונות העיר. מיליציית "שחר לוב" פועלת להוציא את העיר משליטתו של דאע"ש, ולפני מספר ימים הודיעה כי תשלח כוחות סיוע נוספים לסירת.

(מקורות: "אל-קודס אל-ערבי"; א-סומריה; אתרים המזוהים עם דאע"ש; "אל-ג'זירה"; "ערוץ לוב")