דאע"ש מאיים: נפלוש לבריטניה

לשכת התקשורת של ארגון דאע"ש במחוז א-רקה מפרסמת היום ברשתות החברתיות סרטון וידיאו, ובו איום המשוגר לעבר בריטניה.

האיום הושמע במהלך 'נאום' שנשא איש דאע"ש לפני הוצאתם להורג ביריות של חמישה צעירים, חלקם מהעיר א-רקה, בירתו הסורית של דאע"ש.030115G04

אורכו של הסרט כ- 10 דקות. כרגיל בסרטוני ההוצאה להורג של דאע"ש, חמשת הנידונים למוות – שכל אחד מהם מוצג ככופר באסלאם (מורתד) – מופיעים בלבוש כתום. הם מוסרים למצלמה את הודאתם בביצוע פעולות ריגול שונות נגד דאע"ש בא-רקה עבור המודיעין הבריטי, ביניהן מעקב אחרי לוחמי דאע"ש ממוצא בריטי, אוסטרלי וטורקמני.030115G05

איש דאע"ש פונה למצלמה, ומפנה באנגלית מסר מלא בגידופים לעברו של ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, אותו הוא מכנה "עבדו של הבית הלבן" ו"הפרד של היהודים". הוא לועג למנהיגו של "אי קטן" – שהינו "יהיר וטיפש כמו קודמיו [טוני] בלייר ו[גורדון] בראון" – על כך שהוא מאיים על דאע"ש במספר קטן של מטוסים, ושלא למד לקח מכשלונותיו של "אדונו הפתטי מוושינגטון והמסע הכושל שלו נגד המדינה האסלאמית": "רק טיפש יעז להרגיז עם האוהב את המוות כפי שאתם אוהבים את החיים".

הדובר פונה בהמשך לעם הבריטי וממשלתו, על רקע חמשת הנידונים למוות הכורעים על ברכיהם כשמאחוריהם תלייניהם: "דעו שהיום האזרחות שלכם תחת רגלינו, ושהמדינה האסלאמית – מדינתנו – כאן כדי להישאר. נמשיך לבצע ג'יהאד, לשבור את הגבולות, ויום אחד נפלוש לארצכם ונשלוט בה על פי חוק אללה… אתם תפסידו במלחמה הזו כפי שהפסדתם בעיראק ובאפגניסטן. אך הפעם, כאשר תפסידו – ילדיכם יירשו את תבוסותיכם, ויזכרו אתכם כטיפשים שנלחמו במדינה האסלאמית".

הפנייה בסרטון לראש ממשלת בריטניה ולעמו הינה תגובתו של דאע"ש להחלטת הפרלמנט הבריטי (בתחילת החודש שעבר) לאשר את בקשתו של קמרון להצטרף למתקפות האוויריות בסוריה שמבצעת הקואליציה הבינלאומית נגד ארגון הטרור.

[התמונות – צילום מסך מתוך הסרטון, טוויטר]