דאע"ש מצמצם את הגלישה ברשת האינטרנט בעיר א-רקה

דאע"ש נגד האינטרנט בעיר א-רקה.

ארגון הטרור פתח אתמול במבצע לצמצום אפשרויות הגלישה והעברת המידע הרשתי בעיר הבירה הסורית שלו. הוא הורה לבעלי בתי הקפה-אינטרנט בא-רקה לנתק בתוך ארבעה ימים (מאתמול) את כל חיבורי ה- Wi-Fi, המאפשרים לבתים הסמוכים לגלוש דרך חיבורים אלו, ולהפסיק את חבילות הגלישה שהם מספקים, בין היתר גם לאנשי הארגון.

הצו שהופץ בעיר (צילום מסך, טוויטר)

כעת יתאפשר לתושבי א-רקה לגלוש ברשת אך ורק בתוך בתי הקפה. "הארגון הסורי לזכויות אדם" טוען, כי באופן זה מנסה דאע"ש לא רק לצמצם את הקשר של העיר לעולם החיצון ולמנוע זליגת מידע ממנה, אלא גם למנוע את הקשר האינטרנטי של לוחמי הארגון שהגיעו מחוץ לסוריה עם בני משפחותיהם, וזאת כדי למנוע מהם לנטוש את שורות הארגון ולחזור לארצותיהם.

האתר האנטי-דאעש"י "א-רקה נטבחת בשקט" מוסר, כי היום החל יישומה של ההחלטה לסגירת רשתות ה- Wi-Fi  בעיר, ולשם כך החלו אנשי הארגון בביצוע ביקורות פתע בבתי הקפה. האתר מדווח על זעם בעיר בשל החוקים החדשים, ועל כך שחלק מבתי הקפה כבר נסגרו בשל חוקים אלו.

ועוד מא-רקה: לשכת התקשורת של דאע"ש במחוז א-רקה פרסמה סרטון תעמולה קצר (כארבע דקות) המציג את אווירת חג עיד אל-פיטר בעיר. הסרטון הסוריאליסטי למדי שהופץ ברשת מתאר – בין היתר – את הקניות שעורכים התושבים לכבוד החג, חלוקת דגלי דאע"ש, שקיות לילדים ופעילותו של לונה-פארק בעיר.