דאע"ש קיבל אחריות על פיגוע במסגד בכוויית; פיגועים נוספים בצרפת ובתוניסיה

יום של אירועי טרור במקומות שונים בעולם.

בפיגוע במפעל גז ליד העיר ליון שבצרפת נהרג אדם אחד. חמוש אחד (לפחות) פרץ למפעל "אייר פרודקטס" והפעיל מספר מטענים. גופת כרותת ראש נתגלתה כשהיא תלויה בכניסה למפעל, וישנם גם מספר פצועים. התוקף נעצר. הוא נשא עמו את דגל ארגון דאע"ש, וטוען כי הוא משתייך לארגון הטרור. שר הפנים הצרפתי ברנר קזנוב מסר, כי מדובר ביאסין סאלחי – בן 35, תושב האזור שמוצאו מתוניסיה.

הנשיא הצרפתי פרנסואה הולנד קטע את שהותו בפסגה האירופית המתכנסת לבריסל, והוא בדרכו לצרפת.

הודעת קבלת האחריות על הפיגוע במסגד השיעי (מתוך הטוויטר)
הודעת קבלת האחריות על הפיגוע במסגד השיעי (מתוך הטוויטר)

זירת פיגוע נוספת – בכוויית: מחבל נכנס למסגד שיעי על שם האימאם א-סאדק במזרח כוויית ופוצץ את עצמו. עדכון אחרון של מספר הנפגעים: 25 הרוגים ו- 175 פצועים. בתי החולים הכריזו על מצב חירום. יו"ר הפרלמנט מרזוק אל-ראנם קרא לחברי הפרלמנט להגיע לישיבת חירום. שליט כוויית השייח' סבאח אל-אחמד אל-ג'אבר א-סבאח הגיע אל המסגד.

דאע"ש קיבל עליו את האחריות לפיגוע בכרוז שהופץ ברשתות החברתיות. על פי הכרוז, שמו של המפגע הוא אבו סולימאן אל-מוחד.

פיגוע קשה גם בתוניסיה: על פי דיווחים המגיעים ממחוז סוסה, הנמצא בחוף המזרחי של המדינה, שני חמושים פרצו לשטח מלון "אימפריאל מרחבא" הנמצא באזור התיירות אל-קנטאוי (El Kantaoui) שבמחוז, ופתחו באש. אחד המחבלים – סטודנט ממחוז קירואן – נהרג בחילופי אש עם כוחות ביטחון שהגיעו למקום. השני ברח ונתפס לאחר מרדף.

מלון "אימפריאל מרחבא" (צילום: Tony Hisgett, flickr, CC BY 2.0)
מלון "אימפריאל מרחבא" (צילום: Tony Hisgett, flickr, CC BY 2.0)

מספרי ההרוגים מהפיגוע ממשיכים לטפס. דובר משרד הפנים התוניסאי מוחמד עלי אל-ערוי מסר בתחילה, כי נהרגו שישה אנשים. בהמשך דווח על 19 הרוגים, ונכון לעכשיו המספר הרשמי עומד על 27 הרוגים, ביניהם תיירים מגרמניה, בריטניה ובלגיה. בנוסף, ישנם לפחות עוד שישה פצועים.

סוסה, הנמצאת במרחק של כ- 140 ק"מ דרומית לעיר הבירה תוניס, הינה אחד מאתרי הנופש הפופולריים של תוניסיה. מגיעים אליה תיירים רבים מאירופה ומהמדינות השכנות. מדובר בפיגוע קשה נוסף בחודשים האחרונים המכוון כנגד התיירים הפוקדים את תוניסיה: בפיגוע שהתרחש ב- 18 במרץ במוזיאון הלאומי "בארדו" בתוניס נהרגו 22 בני אדם, רובם תיירים מאירופה.

(מקורות עזר: אמצעי התקשורת בכוויית ובתוניסיה; "אל-ג'זירה"; "אל-ערביה")

[עודכן: 17:09]