הזרוע הצבאית של החמאס חושפת: "יחידת הצללים"

הזרוע הצבאית של החמאס ממשיכה הערב בחשיפותיה התקשורתיות.

לאחר שבשבוע שעבר פרסמו "גדודי אל-קסאם" תמונה חדשה מהשבי של חייל צה"ל גלעד שליט, אשר נחטף ביוני 2006 לרצועת עזה, כשהוא מופיע בלוויית אחד משומריו, הערב הם משחררים לפרסום סרט וידיאו (באורך של כ- 11 דקות), ובו מוצגת לראשונה "יחידת הצללים" – יחידה סודית שהוקמה לפני כעשר שנים, ואשר "השתתפה במבצע הצבאי המסובך ביותר… בהיסטוריה של המאבק".

"יחידת הצללים" (כותרת הסרטון)
"יחידת הצללים" (כותרת הסרטון)

הסרטון מפרט את תפקידיה של היחידה: לשמור על ישראלים שנפלו בשבי החמאס, ולסכל את מאמציה של ישראל לגלותם; לנהוג בשבויים בכבוד בהתאם להוראות האסלאם, ולתת להם טיפול מלא.

כמו בשבוע שעבר, טוענת הזרוע הצבאית כי הפרסום נעשה בהוראתו של "המפקד הכללי מוחמד דף".030115G08

בסרטון מופיע דוברם רעול הפנים של "גדודי אל-קסאם", אבו עוביידה, המדבר על היחידה המיוחדת של "גדודי אל-קסאם". גם הפעם 'מככב' – שלא בטובתו – גלעד שליט, בשל היותו אחד ההישגים החשובים ביותר של פעילות היחידה.030115G09

צילומי הוידיאו השונים מציגים את שוביו של שליט כמי שדאגו לרווחתו האישית. בין היתר, הוא נראה במהלך הכנת מנגל עימם ובשתיית קפה. מעבר למטרה תעמולתית זו, הסרטון מוקדש גם להעלאתם על נס של חמשת שומריו, אנשי "יחידת הצללים", אשר מצאו את מותם בשנים האחרונים בעימותים מול צה"ל. האחרון שבהם – עבד א-רחמן אל-מובאשר – מת בשבוע שעבר בהתמוטטות מנהרה ברצועת עזה.