החמאס נגד הערוץ הלבנוני LBCI: אנחנו לא טרוריסטיםלשכת התקשורת של ארגון החמאס בלבנון הוציאה הבוקר הודעה, המופנית אל ערוץ הטלוויזיה הלבנוני LBCI ואל מנהלו ביאר א-דאהר.

ההודעה באה בעקבות כתבה, ששודרה אתמול בערוץ הלבנוני ואשר סקרה מתקפות טרור שבוצעו ברחבי העולם כנגד מקומות בילוי (וזאת בעקבות הפיגוע במועדון הלילה "ריינה" באיסטנבול, בו נרצחו 39 בני אדם; ארגון דאע"ש קיבל עליו את האחריות לפיגוע). בין פיגועי הטרור שהוזכרו בכתבה – פיגועים שביצעו גדודי "עז א-דין אל-קסאם", הזרוע הצבאית של החמאס, בישראל בשנים 2002-2001.

פיגוע בישראל (מתוך כתבת LBCI, צילום מסך, טוויטר)
פיגוע בישראל (מתוך כתבת LBCI, צילום מסך, טוויטר)

לשכת התקשורת החמאסית יוצאת בהודעתה נגד ההשוואה שנערכה בכתבה בין פיגועי טרור ובין "פיגועים של ההתנגדות הפלסטינית", כהגדרתה. לדבריה, ההתנגדות של העם הפלסטיני נעשית במסגרת "זכותו הלגיטימית להתנגדות, הזוכה לאישורם של החוקים הבינלאומיים והאמנות לזכויות האדם". ההודעה החמאסית מוסיפה כי מניעי הטרור ומטרותיו שונים לחלוטין מאלו של ההתנגדות, טוענת כי העם הפלסטיני הוא בין העמים הנתונים יותר מאחרים לטרור, לדיכוי ולאי-צדק, וכי הוא "נאבק למען חירותו וכדי להיפטר מן הכיבוש".

ובתוך כך, מספר העצורים בטורקיה בחשד למעורבות בפיגוע הדמים באיסטנבול, שהתרחש במהלך חגיגות השנה האזרחית החדשה (בלילה שבין שבת לראשון), עלה ל- 14. כלי תקשורת בטורקיה דיווחו כי שני אנשים בעלי אזרחות זרה נעצרו בנמל התעופה על שם אטאטורק באיסטנבול, והתווספו בכך ל- 12 אנשים שכבר נעצרו.

ובינתיים, נמשך בטורקיה המצוד אחרי המחבל, שהצליח להימלט ממקום הפיגוע. השלטונות הטורקיים מסרו היום כי מדובר ביקהה משרפוב, אזרח קירגיזי בן 28.

המחבל ממועדון "ריינה" (טוויטר, צילום מסך)
המחבל ממועדון "ריינה" (טוויטר, צילום מסך)

ראש ממשלת טורקיה בינאלי ילדרים תקף היום את הממשל האמריקני היוצא, המסיים החודש את תפקידו. בנאום בפני חברי מפלגתו, מפלגת "הצדק והפיתוח" (AKP), אמר ילדרים כי ממשלו של הנשיא ברק אובמה לא עשה דבר כדי להילחם בטרור, וכי טורקיה היא היחידה הנלחמת בפועל בדאע"ש ועושה זאת עבור העולם כולו.

ילדרים אמר, כי ממשלו של הנשיא אובמה אחראי לאספקת נשק ל- YPG, המיליציה הכורדית-סורית הנלחמת בדאע"ש – מיליציה שלדבריו הינה המצאה אמריקנית – ובכך גרם באופן ישיר לגידול בהתקפות הטרור נגד טורקיה. (כזכור, טורקיה מחשיבה את הכורדים הסורים כשלוחה של ה- PKK, המחתרת הכורדית הפועלת בטורקיה, ורואה בהם ארגון טרור). ילדרים הביע תקווה כי הממשל האמריקני החדש בראשותו של הנשיא הנכנס דונלד טראמפ "ישים סוף לבושה", כהגדרתו, ויפסיק את אספקת הנשק לכורדים בסוריה.

ילדרים ציין בנאומו, כי הפרלמנט הטורקי יצביע השבוע על הארכת מצב החירום במדינה בשלושה חודשים נוספים. מצב החירום הוטל בטורקיה ב- 20 ביולי 2016, וזאת בעקבות נסיון ההפיכה הכושל שבוצע חמישה ימים קודם לכן.

(אתר החמאס; "א-ריסאלה"; LBCI; המדיה הטורקית)